Co přináší přírodní spiritualita?

Fascinuje vás příroda? Už jste poznali její léčivou sílu? Vnímáte posvátnost různých míst? Věřím tomu, že ano…Určitě chodíte do lesa, když se potřebujete dobít a přijít na jiné myšlenky. Možná milujete západy slunce, vlnky rozbíhající se po jezeře, bublající potůčky, rozkvetlé louky nebo hvězdnou oblohu. To vše ve vás vyvolává pocit hluboké sounáležitosti, radosti a propojení.

Příroda je opravdu moudrou učitelkou a průvodkyní.

Na téma jejího léčivého potenciálu bylo napsáno již mnoho studií. Věděli jste, že japonští lékaři naprosto běžně předepisují svým pacientům lesní koupele? A v čem taková koupel spočívá?

Ve 20 minutovém pobytu v lese každý den.

Příroda prostě léčí.

Zlepšuje naše zdraví.

 • Vitalita
 • Nespavost
 • Snížení bolesti
 • Záněty
 • Obnova, odpočinek
 • Snížení napětí, stresu
 • Bolesti hlavy

Ale působí i na naši psychiku.

 • Snižuje vztek a agresivitu
 • Pomáhá nám zpracovat emoční bolest nebo ztrátu
 • Zvedá náladu
 • Antidepresivum
 • Roztěkanost
 • Neschopnost soustředit se
 • Strach, pochyby, úzkost
 • Pocity osamění

A co když k tomu přidáme ještě spiritualitu?

Pak máme dokonalou kombinaci toho, co člověk potřebuje. Víru v to, že nás něco přesahuje, že jsme něčeho součástí, že někam patříme, že náš život má hlubší smysl, a také skvělý všelék na bolesti a strasti každodennosti.

A víte co je super? Práce s přírodou je jednoduchá, přirozená, levná a hlavně zábavná. A má ji dostupnou opravdu každý.

Přidejte k pobytu v přírodě ještě rituály, bylinkaření, vykuřovadla, propojení s přírodními bytostmi, silovými místa, šamanismus atd. a máme tu přírodní spiritualitu.

Nejstarší „náboženství“ všech dob. Bez jakýchkoli dogmat, lidských pravidel a hodnocení. Něco po čem volá naše duše, co je nám velmi přirozené a blízké a přesto to v našich současných životech velmi chybí.

Pojďme se tedy podívat, jak začít…

Třeba jen pouhou procházkou naboso. Sundejte si boty a vyjděte ven, ciťte zemi pod sebou, propojujte se s ní, dýchejte spolu s ní. Vnímejte povrch země, po kterém procházíte, propojujte se s energií Matky Země. Poděkujte Zemi za svou sílu, vitalitu, výživu…a jen tak buďte. Stačí pár minutek a budete se cítit daleko líp. A když se opravdu uvolníte a ponoříte do větší hloubky, do kouzla přítomného okamžiku, můžete začít velmi transformační posilující spirituální zážitek.

Tak málo stačí. 😊

Trápí vás nějaká otázka? Nemůžete se rozhodnout? Dopřejte si vědomou procházku a zapisujte si všechna znamení, která vám příroda ukáže. Vše, čeho si všimnete, co připoutá vaši pozornost. Skrze ně nechte přijít odpověď. Možná přijde hned a možná to bude pár dní trvat. Ale dříve či později určitě dorazí.

Chcete podpořit své sny? Najděte si místo v přírodě, kde je vám krásně, kde se cítíte příjemně a bezpečně. Nalaďte se na své sny. Čeho chcete dosáhnout? Co si od života přejete? Pak hledejte přírodniny, které váš každý sen budou symbolizovat, připomínat. Ty si seskládejte do tvaru jantry nebo mandaly. Chvíli takto seďte a pozorujte své dílo. Požádejte Matku Zemi a Otce Oblohy ať vás podpoří.

A co dál?

Je to ta pravá cesta pro vás? Věřím, že ano… Jinak byste nedočetli až sem. 🙂 Pokud chcete víc tipů, jak se s přírodou spojovat, dělat rituály, tvořit vykuřovadla apod. pak se připojte do našeho online klubu přírodní spirituality.

A propojte se tak i s dalšími podobně smýšlejícími lidmi. Pojďte společně s námi zažívat nevšední okamžiky a magické chvilky.

A žít v souladu s přírodou….a s její podporou.

https://spojenisprirodou.cz/klub-prirodni-spirituality/
Švihov
Příspěvek vytvořen 35
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
0
Budu rád za Tvé myšlenky, nech mi tu komentář.x
()
x