Otec Oblohy

Víš, kdo je protějšek Matky Země a hlavně proč mu věnovat pozornost? V tomto článku se na to podíváme. Přestavíme Ti, jak ho vnímáme my, v čem Ti může pomoci a dáme Ti konkrétní tipy, jak se na něj můžeš napojit a spolupracovat s ním.

A o kom že je tady řeč? O Otci Oblohy nebo někdy také nebeském otci. Nenech se mýlit, nejedná se o křesťanského boha, universum, vesmír ani jinou vše přesahující monadickou božskou sílu.

Stejně tak jako má planeta Země Matku Zemi, má i Otce Oblohy.

Pokud děláš rituály nebo pracuješ s Matkou Zemí, zkus to někdy i s Otcem Oblohy a uvidíš, jak se změní Tvůj prožitek. V tomto článku najdeš 9 způsobů, jak to můžeš udělat.

A kdo že to je?

Přírodní národy tradičně pracují se 4 světovými stranami nebo-li živly a Matkou Zemí, Otcem Oblohy a vše přesahujícím a prostupujícím Duchem.

Uznávají a oslovují tedy dualitu Matky Země (Mother Earth) a Otce Oblohy (Father Sky). A to má dobrý důvod, protože aby naše práce i život byly vyvážené, je potřeba pracovat s oběma aspekty, které se vzájemně doplňují, a nebýt orientovaný jen na jeden. Je to podobné jako pracovat pouze s Bohyněmi a vynechávat Bohy. A soustředit se tak jen na jednu část celku a druhou odmítat.

Pokud chceme být celiství, je tedy dobré přizvat Otce Oblohy do svého života a rituální praxe.

A jak si ho můžeme představit?

Nebeský otec působí na úrovni idejí, myšlenek a vizí, které všemu dávají formu, kterou potom Matka Země vyplňuje hmotou a obsahem. Otec Oblohy tuto hmotu uvádí do pohybu. Spolu tak vytváří život.

S Otcem Oblohy se pojí světlo, vzduch, modrá a bílá barva, nebeská energie a prána.

Je všeprostupující a vševidící, neustále v pohybu. Oživuje, oplodňuje.

Přináší lehkost a jednoduchost do našeho žití a také energii dosáhnout toho, co jsme si předsevzali.

Je spojený s věděním, učením, myslí a intelektem. Pojí se s ním také jasnozřivost, divinace nebo-li věštění, telepatie, vize, ale i imaginace a meditace.

Jeho poslové jsou draví ptáci. Pokud je zahlédneš, můžeš se zaposlouchat do jejich křiku a převzít od nich vzkaz, který přináší.

S Otcem Oblohy se pojí také hvězdy, vítr, slunce a bouřky.

Proč s ním pracovat?

  • Bez něj bychom tu nebyli.
  • Je za vším. Univerzální síla, kterou najdeme kdekoli na světě bez ohledu na danou kulturu.
  • Je součástí duality (Matka Země, Otec Oblohy), a aby naše práce i život byly vyvážené, je potřeba pracovat s oběma aspekty, které se vzájemně doplňují a nebýt orientovaný jen jednostranně.
  • Přináší inspiraci, pochopení, vhledy.
  • Podpoří naši jasnozřivost, telepatii, divinaci.
  • Práce s vnitřním mužem, archetypem otce.
  • Povzbuzení do akce a načerpání energie na cestu.
  • Vytvoření plánu a první kroky.
  • Učí nás jak komunikovat – pomocí otevřené, respektující komunikace.

Tipy jak se na něj napojit

A teď už se pojďme podívat na to, jak se na něj napojit a komunikovat s ním.

1.Vizualizace větví

Můžeš si vizualizovat, jak z Tvé horní poloviny těla vyrůstají větve, které sahají vysoko do nebe. S každým nádech můžeš nasávat energii Otce Oblohy a s každým výdechem ji ukotvovat ve svém těle. Až budeš hotov/a, nezapomeň poděkovat a své větve stáhnout zpátky do těla.

2.Vyšplhej na skálu nebo vysoký strom

Vyšplhej na skálu nebo vysoký strom, buď blíž Otci Oblohy a podívej se na svůj život nebo problém z nadhledu. Nechej k sobě přijít nové myšlenky a vize. Požádej o ně Otce Oblohy.

3.Hledej podstatu věcí nebo tvůrčí myšlenky v meditaci

Uveď se do meditativního stavu tak, jak jsi zvyklý/á a požádej Otce Oblohy o vyjevení pravé podstaty věcí, jejich smyslu a záměru. Můžeš požádat také o tvůrčí myšlenky k Tvému projektu, práci, činnosti, kterou vykonáváš, nebo o novou inspiraci, pokud nevíš, kudy kam.

4.Vystav se větru

Nech se jím ovívat a přestavuj si, jak se Tě dotýkají paže Otce Oblohy, jak Tě očišťují a přinášejí nové myšlenky a vhledy, požehnání. Zkus zaslechnout jeho hlas. Co Ti říká?

5.Meditace

S Otcem Oblohy můžeš také komunikovat v meditaci, otevřít se jeho vzkazům a vizím, které k Tobě přijdou. Můžeš mu pokládat otázky, radit se s ním.

6.Rituál

Uspořádej oslavný rituál na jeho počest. Může být i velmi jednoduchý. Využij v rámci něj některý z dalších tipů, které tu uvádíme.

7.Zvuk

Zahraj si na flétnu, zaposlouchej se do zvuků zvonkohry nebo jiného vysoce laděného nástroje (koshi zvonek, tibetská mísa,…)

Co slyšíš? Jak se cítíš?

8.Naslouchej křiku dravých ptáků

Jaké poselství od Otce Oblohy k Tobě nesou?

9.Zapal vykuřovadlo

Kouř se nese k nebi. Můžeme ho využít jako obětinu/dar pro Otce Oblohy a nebo po něm poslat nějaký vzkaz, o něco požádat apod.

Nevíš, jaké vykuřovadlo použít? Stáhni si zdarma náš e-book o 5 vykuřovadlech, která si můžeš dokonce i sám/sama nasbírat. Je to jednoduché a bude Tě to bavit!

vykuřovadlo

Napadá Tě něco dalšího, jak se napojit na Otce Oblohy? Máš to jinak? Poděl se v komentářích!

Sdílejte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejevíce volený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Markéta
30. 8. 2021 17:36

Dnes jsem se díky vám dozvěděla o Otci Oblohy. Podvědomě jsem to tak nějak cítila. Miluji hvězdné nebe, pozorování mraků, nechat na sebe foukat vítr, stromy, výšky, dravé ptáky. Vše o čem píšete 😃

Sleduj nás

Oblíbené články


.

1
0
Budu rád za Tvé myšlenky, nech mi tu komentář.x