Otec Oblohy

Víte, kdo je protějšek Matky Země a hlavně proč mu věnovat pozornost? V tomto článku se na to podíváme. Přestavíme Vám, jak ho vnímáme my, v čem Vám může pomoci a dáme Vám konkrétní tipy, jak se na něj můžete napojit a spolupracovat s ním.

A o kom že je tady řeč? O Otci Oblohy nebo někdy také nebeském otci. Nenechte se mýlit, nejedná se o křesťanského boha, universum, vesmír ani jinou vše přesahující monadickou božskou sílu.

Stejně tak jako má planeta Země Matku Zemi má i Otce Oblohy.

Pokud děláte rituály nebo pracujete s Matkou Zemí, zkuste to někdy i s Otcem Oblohy a uvidíte, jak se změní Váš prožitek. V tomto článku najdete 9 způsobů, jak to můžete udělat.

A kdo že to je?

Přírodní národy tradičně pracují se 4 světovými stranami nebo-li živly a Matkou Zemí, Otcem Oblohy a vše přesahujícím a prostupujícím Duchem.

Uznávají a oslovují tedy dualitu Matky Země (Mother Earth) a Otce Oblohy (Father Sky). A to má dobrý důvod, protože aby naše práce i život byly vyvážené, je potřeba pracovat s oběma aspekty, které se vzájemně doplňují a nebýt orientovaný jen na jeden. Je to podobné jako pracovat pouze s Bohyněmi a vynechávat Bohy. A soustředit se tak jen na jednu část celku a druhou odmítat.

Pokud chceme být celiství, je tedy dobré přizvat Otce Oblohy do svého života a rituální praxe.

A jak si ho můžeme představit?

Nebeský otec působí na úrovni idejí, myšlenek a vizí, které všemu dávají formu, kterou potom Matka Země vyplňuje hmotou a obsahem. Otec Oblohy tuto hmotu uvádí do pohybu. Spolu tak vytváří život.

S Otcem Oblohy se pojí světlo, vzduch, modrá a bílá barva, nebeská energie a prána.

Je všeprostupující a vševidící, neustále v pohybu. Oživuje, oplodňuje.

Přináší lehkost a jednoduchost do našeho žití a také energii dosáhnout toho, co jsme si předsevzali.

Je spojený s věděním, učením, myslí a intelektem. Pojí se s ním také jasnozřivost, divinace nebo-li věštění, telepatie, vize, ale i imaginace a meditace.

Jeho poslové jsou draví ptáci. Pokud je zahlédnete, můžete se zaposlouchat do jejich křiku a převzít od nich vzkaz, který přináší.

S Otcem Oblohy se pojí také hvězdy, vítr, slunce a bouřky.

Proč s ním pracovat?

  • Bez něj bychom tu nebyli.
  • Je za vším. Univerzální síla, kterou najdeme kdekoli na světě bez ohledu na danou kulturu.
  • Je součástí duality (Matka Země, Otec Oblohy), a aby naše práce i život byly vyvážené, je potřeba pracovat s oběma aspekty, které se vzájemně doplňují a nebýt orientovaný jen jednostranně.
  • Přináší inspiraci, pochopení, vhledy.
  • Podpoří naši jasnozřivost, telepatii, divinaci.
  • Práce s vnitřním mužem, archetypem otce.
  • Povzbuzení do akce a načerpání energie na cestu.
  • Vytvoření plánu a první kroky.
  • Učí nás jak komunikovat – pomocí otevřené, respektující komunikace.

Tipy jak se na něj napojit

A teď už se pojďme podívat na to, jak se na něj napojit a komunikovat s ním.

1.Vizualizace větví

Můžete si vizualizovat, jak z Vaší horní poloviny těla vyrůstají větve, které sahají vysoko do nebe. S každým nádech můžete nasávat energii Otce Oblohy a s každým výdechem ji ukotvovat ve svém těle. Až budete hotovi, nezapomeňte poděkovat a své větve stáhnout zpátky do těla.

2.Vyšplhejte na skálu nebo vysoký strom

Vyšplhejte na skálu nebo vysoký strom, buďte blíž Otci Oblohy a podívejte se na svůj život nebo problém z nadhledu. Nechte k sobě přijít nové myšlenky a vize. Požádejte o ně Otce Oblohy.

3.Hledejte podstatu věcí nebo tvůrčí myšlenky v meditaci

Uveďte se do meditativního stavu tak, jak jste zvyklí a požádejte Otce Oblohy o vyjevení pravé podstaty věcí, jejich smyslu a záměru. Můžete požádat také o tvůrčí myšlenky k Vašemu projektu, práci, činnosti, kterou vykonáváte nebo o novou inspiraci, pokud nevíte, kudy kam.

4.Vystavte se větru

Nechte se jím ovívat a přestavujte si, jak se Vás dotýkají paže Otce Oblohy, jak Vás očišťují a přinášejí nové myšlenky a vhledy, požehnání. Zkuste zaslechnout jeho hlas. Co Vám říká?

5.Meditace

S Otcem Oblohy můžete také komunikovat v meditaci, otevřít se jeho vzkazům a vizím, které k Vám příjdou. Můžete mu pokládat otázky, radit se s ním.

6.Rituál

Uspořádejte oslavný rituál na jeho počest. Může být i velmi jednoduchý. Využijte v rámci něj některý z dalších tipů, které tu uvádíme.

7.Zvuk

Zahrajte si na flétnu, zaposlouchejte se do zvuků zvonkohry nebo jiného vysoce laděného nástroje (koshi zvonek, tibetská mísa,…)

Co slyšíte? Jak se cítíte?

8.Naslouchejte křiku dravých ptáků

Jaké poselství od Otce Oblohy k Vám nesou?

9.Zapalte vykuřovadlo

Kouř se nese k nebi. Můžeme ho využít jako obětinu/dar pro Otce Oblohy a nebo po něm poslat nějaký vzkaz, o něco požádat apod.

Nevíte, jaké vykuřovadlo použít? Stáhněte si zdarma náš e-book o 5 vykuřovadlech, která si můžete dokonce i sami nasbírat. Je to jednoduché a bude Vás to bavit!

vykuřovadlo

Napadá Vás něco dalšího, jak se napojit na Otce Oblohy? Máte to jinak? Podělte se v komentářích!

Sdílejte

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejevíce volený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Markéta
Markéta
30. 8. 2021 17:36

Dnes jsem se díky vám dozvěděla o Otci Oblohy. Podvědomě jsem to tak nějak cítila. Miluji hvězdné nebe, pozorování mraků, nechat na sebe foukat vítr, stromy, výšky, dravé ptáky. Vše o čem píšete 😃

Sledujte nás

Oblíbené články

Odebírej nové články

1
0
Budu rád za Tvé myšlenky, nech mi tu komentář.x
()
x