Očista domova

Možná také znáte ten pocit, kdy cítíte, že Vám doma něco nesedí. Nepřichází Vám nové myšlenky, nápady, jste unavení, všechno jako by se zastavilo, stagnovalo. Cítíte se nesví, možná i trošku nervózní. Raději trávíte čas někde venku nebo se těšíte, až konečně vypadnete a vyrazíte na procházku.

V tom případě je na čase Váš domov očistit od všech energií, myšlenek a emocí, které tu zůstaly uvězněné a trošku občerstvit atmosféru, takzvaně energeticky vyvětrat.

Často pomůže vědomý úklid. Někdy ale potřebujeme víc. A proto se teď společně podívejme na to, jak můžete do svého domova vnést čerstvý vzduch, svěžest, pohodu a příjemnou atmosféru.

Nejdříve se zaměříme na fyzickou očistu.

Fyzická očista

Prostě a jednoduše ukliďte. Nedělejte to však pouze mechanicky, ale uklízejte vědomě. Při luxování si představujte, jak spolu se vší nečistotou odchází i energie, myšlenky a emoce, které je třeba opustit nebo propustit. Při vytírání vytírejte nejen fyzické nečistoty.

Můžete také po místnosti rozsypat sůl a zase ji smést a s ní smést i všechno, co už Vám neslouží. Sůl potom vyhoďte do koše nebo ideálně odneste ven do popelnice.

Zaměřte se i na všechny předměty a oblečení, které doma máte. Jsou s Vámi stále v souladu? Potřebujete a chcete je mít? Nebo si je necháváte pouze z nostalgie, nebo protože to byl dárek a máte pocit, že byste si ho měli ponechat jako výraz vděčnosti? Máte věci jen pro případ, že by se Vám někdy v budoucnu mohly hodit?

Všechno projděte a očistěte. Odložte to, co už s vámi nesouzní. Uvidíte, jak se vám bude s každým odloženým předmětem ulevovat a ulevovat a budete se cítit lehčí a lehčí, svobodnější.

To proveďte minimálně před Vánoci a na jaře. Proč? Toto období kola roku se na to nejvíce hodí. Období Samhainu (tedy listopadu a části prosince) je spojeno s opouštěním starého a nepotřebného, se smrtí a koncem a naopak jaro je obdobím nových začátků. Nic nového nemůže začít, pokud nejdříve nepropustíme to staré.

Můžete použít také březové koště a pomyslně s ním vše vymést ven.

Otevřete také okno anebo dveře a vypusťte všechno ven a naopak vpusťte dovnitř nový čerstvý vzduch.

Až bude hotová fyzická očista, očistíme vše ještě energeticky.

Energetická očista

Můžeme použít vykuřovadla, vodu, aromaterapii, zvuk, zpěv, vizualizaci, plamen, kameny apod.

My se podíváme blíže na vonný dým a vodu.

Připravte si vykuřovadlo, vonnou tyčinku nebo svazek bylin.

Na očistu je vhodná šalvěj, pelyněk, jalovec nebo smrková či borová pryskyřice. Vyberte to, co Vám voní a pokud máte doma těhotnou ženu nebo malinké děti, nepoužívejte šalvěj a pelyněk.

A také mějte po ruce mističku s vodou.

Požádejte vykuřovadlo i vodu, aby transformovaly vše, co už Vám neslouží a je na čase to pustit. Chvíli nad ně položte své ruce a soustřeďte se na svůj záměr a poproste je o pomoc.

Potom projděte celý dům/byt a představujte si, jak všechno odchází a transformuje se. Otevřete i skříně, okna, vchodové dveře. Nevynechejte žádný roh.

Nakonec si můžete ještě v tichosti sednout a zavřít na chvíli oči a nabít celý váš domov láskou.

Nejdříve se napojte na své srdce, na lásku v něm, tu potom začněte šířit do celého svého těla a dál a dál. Naplňte jí každou místnost.

Můžete také požádat o požehnání vašeho domova své spřízněné (bohy, předky, přírodní bytosti, anděli…). Prostě ty, se kterými pracujete.

Můžete také všude rozsvítit a prosvětlit tak všechny kouty.

 A nebo požádat domovoje. To je duch domova, který sídlí v každém domě nebo bytě. Když s ním budete pravidelně komunikovat, může vám být v mnoha věcech (nejen při očistě) velmi nápomocen.

Tuto očistu byste měli provádět pravidelně – alespoň 1x měsíčně nebo ku příležitosti každého svátku kola roku.

Tomuto tématu se věnujeme ještě více do hloubky v našem online kurzu o Vykuřovadlech a aromaterapii v rituálech. Moc rádi Vás přivítáme mezi námi.

Dozvíte se nejen jak očišťovat domov a jaká další vykuřovadla a aromaterapii použít, ale i jak je používat v dalších každodenních činnostech pro navození určité nálady, podpoření vašich záměrů, opouštění starých návyků, při rituálech. Ale hlavně Vás naučíme, jak si je připravit, nabít záměrem a bezpečně použít.

Takže jestli je Vám toto téma blízké, tak se připojte.

Budeme se moc těšit u dalšího článku!

Švihov
Příspěvek vytvořen 35
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek
0
Budu rád za Tvé myšlenky, nech mi tu komentář.x
()
x