Očista domova

Možná také znáš ten pocit, kdy cítíš, že Ti doma něco nesedí. Nepřichází Ti nové myšlenky, nápady, jsi unavený(á), všechno jako by se zastavilo, stagnovalo. Cítíš se nesvý(á), možná i trošku nervózní. Raději trávíš čas někde venku nebo se těšíš, až konečně vypadneš a vyrazíš na procházku.

V tom případě je na čase Tvůj domov očistit od všech energií, myšlenek a emocí, které tu zůstaly uvězněné a trošku občerstvit atmosféru, takzvaně energeticky vyvětrat.

Často pomůže vědomý úklid. Někdy ale potřebujeme víc. A proto se teď společně podívejme na to, jak můžeš do svého domova vnést čerstvý vzduch, svěžest, pohodu a příjemnou atmosféru.

Nejdříve se zaměříme na fyzickou očistu.

Fyzická očista

Prostě a jednoduše ukliď. Nedělej to však pouze mechanicky, ale uklízej vědomě. Při luxování si představuj, jak spolu se vší nečistotou odchází i energie, myšlenky a emoce, které je třeba opustit nebo propustit. Při vytírání vytírej nejen fyzické nečistoty.

Můžeš také po místnosti rozsypat sůl a zase ji smést a s ní smést i všechno, co už Ti neslouží. Sůl potom vyhoď do koše nebo ideálně odnes ven do popelnice.

Zaměř se i na všechny předměty a oblečení, které doma máš. Jsou s Tebou stále v souladu? Potřebuješ a chceš je mít? Nebo si je necháváš pouze z nostalgie, nebo protože to byl dárek a máš pocit, že by sis ho měl(a) ponechat jako výraz vděčnosti? Máš věci jen pro případ, že by se Ti někdy v budoucnu mohly hodit?

Všechno projděi a očisti. Odlož to, co už s Tebou nesouzní. Uvidíš, jak se Ti bude s každým odloženým předmětem ulevovat a ulevovat a budeš se cítit lehčí a lehčí, svobodnější.

To proveď minimálně před Vánoci a na jaře. Proč? Toto období kola roku se na to nejvíce hodí. Období Samhainu (tedy listopadu a části prosince) je spojeno s opouštěním starého a nepotřebného, se smrtí a koncem a naopak jaro je obdobím nových začátků. Nic nového nemůže začít, pokud nejdříve nepropustíme to staré.

Můžeš použít také březové koště a pomyslně s ním vše vymést ven.

Otevři také okno anebo dveře a vypusť všechno ven a naopak vpusť dovnitř nový čerstvý vzduch.

Až bude hotová fyzická očista, očistíme vše ještě energeticky.

Energetická očista

Můžeme použít vykuřovadla, vodu, aromaterapii, zvuk, zpěv, vizualizaci, plamen, kameny apod.

My se podíváme blíže na vonný dým a vodu.

Připrav si vykuřovadlo, vonnou tyčinku nebo svazek bylin.

Na očistu je vhodná šalvěj, pelyněk, jalovec nebo smrková či borová pryskyřice. Vyber to, co Ti voní a pokud máš doma těhotnou ženu nebo malinké děti, nepoužívej šalvěj a pelyněk.

A také měj po ruce mističku s vodou.

Požádej vykuřovadlo i vodu, aby transformovaly vše, co už Ti neslouží a je na čase to pustit. Chvíli nad ně položte své ruce a soustřeď se na svůj záměr a popros je o pomoc.

Potom projdi celý dům/byt a představuj si, jak všechno odchází a transformuje se. Otevři i skříně, okna, vchodové dveře. Nevynechej žádný roh.

Nakonec si můžeš ještě v tichosti sednout a zavřít na chvíli oči a nabít celý Tvůj domov láskou.

Nejdříve se napoj na své srdce, na lásku v něm, tu potom začni šířit do celého svého těla a dál a dál. Naplň jí každou místnost.

Můžeš také požádat o požehnání Tvého domova své spřízněné (bohy, předky, přírodní bytosti, anděli…). Prostě ty, se kterými pracuješ.

Můžeš také všude rozsvítit a prosvětlit tak všechny kouty.

A nebo požádat domovoje. To je duch domova, který sídlí v každém domě nebo bytě. Když s ním budeš pravidelně komunikovat, může Ti být v mnoha věcech (nejen při očistě) velmi nápomocen.

Tuto očistu bys měl(a) provádět pravidelně – alespoň 1x měsíčně nebo ku příležitosti každého svátku kola roku.

A na závěr pro Tebe máme video o 5 znameních, podle kterých poznáš, že Tvůj domov potřebuje energeticky očistit.

Najdeš ho tady. Stačí se přihlásit a video lekci Ti ZDARMA pošleme na Tvůj e-mail.

https://spojenisprirodou.cz/5-znameni-podle-kterych-poznas-ze-tvuj-domov-potrebuje-ocistu/

Sdílejte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Nejevíce volený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Nella
26. 10. 2023 7:33

Dobrý den, co je potřeba udělat, když se koupí starý dům pro jeho očistu. Děkuji Nella

Admin
Lukáš Velehradský
26. 10. 2023 20:00
Odpověz na  Nella

Krásný den. Když si koupíte nový dům, tak je dobré se spojit s duchem domu, domovojem, a říci mu, jaká se odehrála změna, že tam teď budete bydlet vy, a dosavadní majitelé odešli… Představte se domu, kdo jste a jak chcete v domě žít, jaké máte v plánu změny a podobně… stačí jednoduše zapálit svíčku a říci to nahlas… duch domova to uslyší a může se na vás naladit, aby s vámi byl více v souladu… a také projděte a… Číst vice »

Sleduj nás

Oblíbené články


.

2
0
Budu rád za Tvé myšlenky, nech mi tu komentář.x