3 tipy jak oslavit podzimní rovnodennost (Mabon)

Podzimní rovnodennost, Mabon, Alban Elfed, Mean Fomhair, Hostina Avalonu (22. nebo 23. září)

… Co nám může přinést? Jak oslavit tento svátek vědomě? A proč mu vůbec věnovat pozornost?

Podzimní rovnodennost je oslavou druhé sklizně (ovoce, oříšků, dýní, divokých plodů,…) a hojnosti. Přehupujeme se do temné poloviny kola roku a astronomicky nastává podzim. Příroda se začíná ukládat ke spánku a i my se obracíme zpátky k sobě a do sebe. Pojďme toho tedy využít.

Mabon, Podzimní rovnodennost

Hostina

Podzimní rovnodennost je obdobím, kdy bychom měli začít nabírat síly na zimu, dělat si zásoby a také procítit a prožít hojnost a radost ze sklizně a z našich úspěchů. Proto si uspořádáme rituální hostinu.

O jídlo by ses měl(a) podělit, každý z účastníků by měl něco přinést na společný stůl. Ideálně něco, co sám uvařil, upekl, posbíral nebo udělal.

V rámci hostiny můžeš nejen oslavit a prožít hojnost, ale i utužit společné vztahy s přáteli a rodinou, což se před zimou velmi hodí. A také si vyprávět příběhy z léta a vzpomínky na uplynulé období světlé poloviny kola roku.

Mabon, Podzimní rovnodennost

Vzpomínky – obrácení se do sebe

Jak už jsme si říkali, podzimní rovnodennost nás zve k tomu, abychom se obrátili zpátky sami k sobě, do svého nitra. Možná to také znáš.

Padne na nás podzimní melancholie, léto je nenávratně za námi a na všechno zbyly už jen vzpomínky, je nám trošku smutno.

Vzpomínáme na to, co hezkého jsme během světlé poloviny kola roku zažili a víme, že už je to pryč a my se musíme ponořit hluboko do sebe, do podzimní mlhy. Svou náruč otevírá temná polovina kola roku.

Když se tomuto procesu nebráníme a vědomě ho využijeme, může být velmi léčivý a posilující.

Takže pojďme to zkusit:

Vzpomeň si na všechny okamžiky, situace, lidi, místa, která v Tobě zanechala nějaké emoce – ať už pozitivní nebo negativní.

Všechny tyto zážitky musíme integrovat, aby nás mohly posilnit a abychom si je sebou nevláčeli dál nedořešené životem.

Všechno si sepiš. Můžeš to udělat jen heslovitě jako seznam jednotlivých bodů anebo si napiš deník nejdůležitějších okamžiků uplynulého roku (nebo světlé poloviny kola roku).

Z toho, co považuješ za pozitivní, si můžeš vytvořit:

  • posilující knihu
  • seznam
  • fotokoláž
  • album

To se Ti bude hodit vždycky, když se nebudeš cítit dobře. Můžeš se na ně podívat a určitě Ti vyvolají úsměv na rtech. A hned bude všechno o trochu lepší.

S tím, co považuješ za negativní, budeme dále pracovat.

Možností je mnoho, dnes s Tebou budeme sdílet jednu, která je velmi účinná.

Napiš dopis.

Vyjádři v něm všechno, co nedokážeš říct. Potom ho spal anebo pošli po vodě. Pokud je adresovaný nějakému člověku, můžeš ho samozřejmě i doručit, pokud se na to cítíš.

Mabon, Podzimní rovnodennost

Zasaď strom

V rámci oslavy zasaď strom.

Ideální je jabloň, která se pojí s obdobím podzimní rovnodennosti a je sama o sobě symbolem plodnosti a hojnosti. Její plody všichni známe – jablka jsou krásně červená, velká a sladká.

Jak strom poroste, poroste i Tvá hojnost.

Můžeš si ho zasadit ve vlastní zahradě a posílit tak svoji vlastní hojnost a blahobyt anebo ještě lépe na nějakém veřejném místě. A pomyslně tak šířit hojnost dál do světa, k dalším lidem.

Stromek můžeš chodit opečovávat, zalévat ho, zpívat mu, dávat mu svou pozornost, energii, péči a lásku. Kolik toho dáš, tolik toho také dostaneš.

Zasaď si tedy semínko pro příští sklizeň. Sázej ho však s vděkem za to, co už máš.

Mabon, Podzimní rovnodennost

Přejeme krásnou oslavu podzimní rovnodennosti!

Chceš se na sílu tohoto svátku ještě více? Objevit jeho kouzlo a dary?

Připoj se do našeho 4 denního online kurzu. Přihlásit se můžeš ZDARMA tady.

  • Připravili jsme pro Tebe 4 lekce, které Tě tímto obdobím provedou, díky nim ho využiješ na maximum.
  • Čeká Tě rituál, práce s domácím oltářem, vděčností, sběr divokých plodů a propojování se s energií podzimní rovnodennosti a přírodou kolem nás.
  • Připravili jsme pro Tebe krátká videa, která netrvají déle než 15 minut.
  • Pojď s námi oslavit podzimní rovnodennost.

Sdílejte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Sleduj nás

Oblíbené články


.

0
Budu rád za Tvé myšlenky, nech mi tu komentář.x