Beltain

3 tipy jak oslavit Beltain (Čarodějnice)

Beltain, Čarodějnice, Valpuržina noc, Filipojakubská noc (noc z 30. 4. na 1. 5)… Co nám tato noc může přinést? Jak oslavit tento svátek vědomě? A proč mu vůbec věnovat pozornost?

Beltain je oslavou lásky, vášně, radosti, plodnosti, života a sexuality a to nejen jako posvátného spojení mezi ženou a mužem, ale i jako symbolu tvořivosti a kreativity člověka.

Vše v přírodě bují a rozkvétá. Stromy a květiny jsou v plné síle a svou vůní a barvou přitahují včely a hmyz. Stejně tak i my můžeme pracovat na tom, abychom dosáhli svého záměru, cíle. Ne nadarmo se tato noc označuje za magickou.

Síla ohně

Při oslavách Beltainu nesmí chybět oheň. Skokem přes něj se můžeme nejen očistit, ale projevit i symbolicky odvahu jít za svým cílem a překročit všechny překážky, které nás na naší cestě čekají.

Noci jsou už dostatečně teplé na to, abychom je trávili v přírodě a užívali si života plnými doušky, a proto by se oslava mohla konat pod širým nebem.

Nalaď se na to, čeho se chceš zbavit, co chceš opustit a nebrat si sebou dál a zároveň na to, co chceš ve svém životě posílit nebo do něho nově přivést ideálně z ohňových kvalit jakou jsou například zdraví, vitalita, životní síla, vášeň, plodnost, optimismus a radost.

Vědomě zapal rituální oheň. Posvěť ho (modlitbou, vykuřovadlem, olejem, kapkou alkoholu,….).

Poté ho můžeš přeskočit (nejlépe třikrát) a očistit se tak anebo pokud máš příliš velký oheň či malé děti, ho třikrát obejít dokola s přáním očisty a posilněním kvalit, které sis vybral(a).

Pokud nemáš možnost zapálit oheň, můžeš využít i svíčku.

Beltain je oslavou života, jak ho jinak oslavit než tancem, zpěvem, bubnováním, křepčením, dobrým jídlem a pitím?

Znáš Sumbel?

Je to tradiční germánský rituál, avšak využívá se napříč celou historií a i Ty ho budeš určitě znát. 

Připrav si nějaký nápoj, který vliješ do velkého poháru, picího rohu nebo korbele. 
Ideální je například Korma (pivo s medovinou).

Nápoj pošli do kolečka, každý může s přípitkem něco říct (poděkování, požehnání, přání) nebo jen beze slov připít. To udělej jednou nebo 3x. Pohár by měl být dopit do dna. Když Ti to nevyjde, dopíjí jej poslední. 🙂

Samozřejmě můžeš tento mini rituálek vykonat i o samotě.

Nezapomeň, že Beltain je oslavou života, plodnosti, přátelství, lásky a radosti. Přípitky by se tedy měly týkat tohoto tématu.

Tanec

Na Beltain se tradičně tančily různé kruhové tance. Zkus to i Ty. Tanec nás výborně napojuje na naše tělo, radost, živost a také nás vzájemně propojuje. 

Chyťte se za ruce a jen tak tančete do kruhu za zvuku bubnů a nebo připojte píseň. 

Oslavujte, blbněte, vyjádřete se. 

Pokud slavíš sám(a), vůbec nevadí, tanči pro sebe, pro přírodu kolem Tebe. Nech své tělo, ať dělá pohyby, které potřebuje bez ohledu na to, jak to vypadá. Užij s to!

Krásnou oslavu Beltainu za divokého víření v tanci kolem ohně přejí Veronika a Lukáš.

Už sis ZDARMA stáhl(a) GRAFIKU KOLA ROKU v PDF? Díky ní už nebudeš zapomínat na jednotlivé svátky kola roku! Můžeš si ji vytisknout a umístit do diáře nebo na lednici a budeš tak mít svého průvodce celým rokem stále na očích. 

Sdílejte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Sleduj nás

Oblíbené články


.

0
Budu rád za Tvé myšlenky, nech mi tu komentář.x