luna

Rituály a 4 fáze Luny

Luna fascinuje lidi již od počátku věků a není divu. Je spojena s vodou, tedy s našimi emocemi, a také ovlivňuje prakticky všechny oblasti našeho života a vše, co se děje v přírodě.

My ženy jsme s měsícem spojené skrze menstruační cyklus, Luna však působí na veškerou krev a vodu v našich tělech, takže ani muži nejsou vynechání z jejího vlivu. Hýbe i moři a oceány (příliv a odliv) a ovlivňuje proudění mízy ve stromech a rostlinách i jejich růst.  A našli bychom toho ještě mnohem víc.

Pojďme se teď podívat na to, jak s ní můžeš pracovat a jak využít její rozdílné energie v jednotlivých fázích pomocí jednoduchých rituálů, které Ti pomohou zlepšit různé aspekty vašeho života.

Nov

Energie novu je podobná zimě. Vše spí a odpočívá, z temnoty se rodí nové slunce, nové  záměry, projekty nebo i vztahy. Je to nový začátek, nová příležitost, možnost udělat změnu a posunout náš život tam, kam si přejeme.

Proto bychom se měli soustředit hlavně na hledání vize, stanovení svých záměrů a přání, ale také hodnocení a revizi našich cílů, projektů a životních hodnot.

A jak to udělat? Třeba věštbou…

Věštící rituál

Vyber si svou oblíbenou divinační pomůcku, může to být prakticky cokoli: tarotové karty, ogham, runy, nebo třeba mraky, zrcadlo, ptáci v letu, prostě cokoli.

Ptej se na:

  • Kde se právě teď nacházím?
  • Co je pro mě důležité?
  • Jaká výzva mě čeká?
  • Čemu mám věnovat pozornost?

A nechej k sobě přijít odpovědi. Každý z nás je v sobě má. Pomůcky na věštění nám pomáhají je vynést na světlo a interpretovat je.

Můžeš si vytáhnout i kartu s průvodcem na další cestu, pokud máš karty se zvířaty, rostlinami, bohy a bohyněmi apod.

Přibývající měsíc

Přibývající měsíc nese energii jara. Vše roste, pučí, kvete, rozvíjí se, posouvá se kupředu a nabývá konkrétní podoby.

V tomto období bychom se tedy měli soustředit na aktivní kroky, které vedou směrem k vytyčenému cíli nebo snu. Pokud jsme si ho na nov správně stanovili a je s námi v souladu, půjde nám to lehce a snadno.

Přibývající měsíc je ideálním časem na rituály spojené s přáním, požehnáním a podporou, které mají posílit vše, co si v našem životě přejeme mít.

Věnuj se tedy rituálům hojnosti, dosahování přání, žehnání dětem, partnerským vztahů a vztahům obecně.

A jak na to?

Rituál – zasaď semínko

Můžeš zasadit semínko, které necháš růst spolu s měsícem. A jak poroste, začne růst a zhmotňovat se i Tvé přání (ať už se jedná o finance, vztahy, zdraví, materiální věci, náš osobní růst, radost apod.).

Vezmi semínko do ruky a požádej ho o to, aby neslo Tvé přání. Pak ho s díky zasaď a představuj si, jak roste spolu s měsícem a začíná se plnit i Tvé přání. Nezapomeň poděkovat měsíci i semínku.

Úplněk

Síla úplňku je podobná síle léta, kdy vše vrcholí, dozrává, završuje se.

Asi víš, že kolem úplňku rostou nejvíce houby anebo třeba také dětské zoubky, takovou sílu úplněk má. Vytáhne vše, co je má být vytaženo na světlo a podpoří to v růstu.

Pokud tedy chceš navýšit svou hojnost, bohatství nebo posílit nějaký vztah, těsně před úplňkem je na to nejvhodnější doba. Nechej dorůst a dozrát vše, co si přeješ.

Když nastane úplněk, je třeba se plně odevzdat do rukou vyšší moci. Již nečinit žádné konkrétní kroky, přestat být aktivní a nechat s důvěrou vesmír, ať nám naše přání vyplní a zhmotní, tou nejlepší možnou cestou.

Na úplněk bychom se měli věnovat zejména vděčnosti. Podívej se na svůj život, co všechno máš? Kým a čím vším jsi obklopen/a? Uvědom si svou hojnost (nejen tu finanční) a poděkuj za ni (můžeš poděkovat i lidem kolem sebe, zvířatům, přírodě, jídlu…).

Rituál vděčnosti

A jak na úplňkový rituál vděčnosti?

Připrav si pohár, do kterého naliješ nějaký nápoj. Může to být pramenitá voda, víno nebo třeba macerát z bylinek spojených s měsícem apod.

V kruhu podobně smýšlejících lidí anebo o samotě, připij na každou jednu věc, za kterou jsi ve svém životě vděčný/á, dokud nevypiješ pohár do dna.

Své díky za konkrétní hojnost ve svém životě můžeš také šeptat Luně za úplňkové noci těsně před spaním a pak se spokojeně ponořit do snů.

Anebo napiš děkovný dopis svým blízkým, dej jim nějaký dárek, udělej něco pro přírodu, místo, na kterém žiješ nebo místní komunitu jako výraz Tvé vděčnosti.

Ubývající měsíc

Ubývající měsíc s sebou přináší energii podzimu, kdy se po letních radovánkách obracíme sami k sobě a ke svému nitru.

Toto období je ideální na propouštění všeho, co už nám neslouží. Pomůže nám ukončit staré záležitosti a rozloučit se s minulostí.

Můžeš také propustit staré vzorce chování, emoce, lidi, situace apod.

A také odpustit.

Rituál odpuštění

Odpuštění nebývá vždy jednoduché. Nejdříve je potřeba si uvědomit, že odpustit neznamená souhlasit s tím, co druhý člověk udělal nebo neudělal. Ale pouze přijmout to, jak to bylo, jako skutečnost, která se stala a propustit emoce, které v nás zůstávají.

Ve své podstatě nejde o člověka, kterému odpouštíme, ale o nás a o to, jak se v této souvislosti cítíme a jestli si nepříjemné pocity chceme nést dál na své cestě životem nebo ne.

Využij síly havajské techniky Ho´oponopono.

Představ si před sebou člověka, kterému potřebuješ odpustit a nahlas říkej:

„Miluje Tě,

omlouvám se,

prosím, odpusť mi,

děkuji Ti. „

Možná Ti to ze začátku nepůjde přes pusu, ale zkoušej to.

Postupně se emoce začnou uvolňovat, můžeš začít i plakat a brzy se Ti uleví. Když to budeš dělat dostatečně dlouho a často, Tvůj vztah k danému člověku se začne měnit. A znovu opakuji, není to vůbec o tom, že bys měl/a souhlasit s tím, co dělá nebo nedělá. Ale o tom nenést si dál špatné a zatěžující emoce.

A co se starými vzorci chování, které Ti už neslouží? Sepiš si je na papír a vědomě je s díky spal.

Chceš jít víc do hloubky?

Připravili jsme pro Tebe 13 denní online kurz o Tajemství Luny. Naučíme Tě, jak využít jednotlivé lunární fáze na plno, ale podíváme se i na to, jak Luna ovlivňuje naši zahradu, jak jí podpořit náš seberozvoj a jak se na ní naladit v každodenním životě. Takže pokud Tě toto téma volá, mrkni sem. A připoj se.

A co dál?

Nezapomeň, že pokud si tento článek jen přečteš a nic neuděláš, nic se nezmění a zbytečně jsi při čtení mrhal/a časem. Takže se mrkni, v jaké fázi je Luna, a běž hned do toho.

Sdílejte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Nejevíce volený
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Iva
6. 12. 2022 8:15

Velice děkuji za tento článek. O ovlivňování mé reality Lunou vím dávno, jen mi nedošlo, že s ní mohu pracovat pro zlepšení svého života, zdraví a vztahů. Děkuji za připomenutí. 🙏💗

Sleduj nás

Oblíbené články


.

1
0
Budu rád za Tvé myšlenky, nech mi tu komentář.x