Dary ženských kruhů

Možná už jsi slyšela o ženských kruzích, ale nevíš, proč na nějaký jít? Co by Ti to mohlo přinést?

Anebo máš strach ze sdílení a otevření se? „To není nic pro mě.“ říkáš si. „Jsem introvert a nechci přede všemi mluvit o tom, co mě trápí a sdílet své zážitky.“ Možná se i bojíš, že budeš hodnocena, kritizována, posuzována a odsuzována, anebo že by snad někdo mohl informace o Tobě poslat dál.

Také jsem se zprvu bála. A říkala si, je mi dobře v mužském kolektivu, co bych si asi povídala s dalšíma ženama? Nezajímá mě líčení, nová móda v oblečení apod. Ale nakonec jsem svůj strach a ostych překonala a šla do toho. A nestačila jsem se divit, jak moc to změnilo můj život.

A proto jsem moc ráda, že teď mohu pomoci touto cestou I Tobě, a že společně dojdeme tam, kam zavedly ženské kruhy i mě – k větší autenticitě, spokojenosti se sebou, přijetí svého těla, sebeprojevení se, vyššímu sebevědomí, sebelásce a spokojenosti.

A o čem že ty kruhy jsou?

Bezpodmínečné přijetí a bytí sama sebou

Ženské kruhy se odehrávají v bezpečném prostředí. Každé sdílení, které na ženském kruhu probíhá, je nehodnotící, nesoudící. Vše, co je řečeno, je bez posuzování přijímáno. Ne tolerováno, ale přijímáno. Tím dochází k úžasnému léčivému procesu.

Seznámíš se s jednoduchými „pravidly“, díky kterým toho dosáhneme a společně určitě přijdeme i na další, která nám pomohou. A všechny tak na vlastní kůži zažijeme jaké to je, když se můžeme plně projevit, otevřít se a být samy sebou.

Nejsi v tom sama

Každá z nás si v sobě nese nějaké zranění. Myslí si, že ženy okolo ní jsou hezčí, přitažlivější, lepší mámy, dokonalejší manželky a milenky, jsou sebevědomější, umí toho víc a jde jim to snáz, a kdo ví co ještě. Díky vzájemnému sdílení zjistíš, že takhle přemýšlíme všechny a nejsi v tom sama. I sebekrásnější žena si v duchu říká, mám moc velký zadek, nos, nevěřím si apod.

Přijetí těla a sebe samé

A to nás dostává k přijetí svého těla a sebe samé. To je jedním z hlavních přínosů ženských kruhů. Díky technikám, které Ti ukážu, se naučíš milovat taková, jaká jsi. Možná už nějaké techniky znáš a děláš. A já budu moc ráda, když se o ně v průběhu podělíš. Protože kruh není ani zdaleka jen o tom, kdo ho vede.

Otevření se a sdílení

Možná si teď nedokážeš představit, co bys měla říkat a sdílet s ostatními. Některé vzpomínky nebo třeba i myšlenky, které máš o sobě samé, jsou třeba tak bolestné, že je nechceš říkat nahlas a už vůbec ne s někým sdílet. Co by si o Tobě kdo pomyslel? Nebo je třeba nedokážeš ani vyslovit bez velkých emocí. Vůbec se nemusíš bát, prostor je otevřený pro jakékoli sdílení k tématu, ale nebudeš-li chtít mluvit, nemusíš.

Projevení emocí

Zjistíš a naučíš se, že cítit a dokonce i plně projevovat své emoce je naprosto normální a zejména pro nás ženy zcela přirozené. Podíváme se na to, jak s nimi pracovat a jak se jim přestat bránit a naopak je přizvat do svého života. Ukáži Ti, že mohou být Tvými velmi cennými pomocníky v každodenním životě.

Spontaneita

Alespoň na chvíli si zkusíme jaké to je být spontánní, popustit kontrolu, neplánovat, odevzdat se a naslouchat volání svého těla a své intuice. Tento prožitek si potom odneseš i do svého života. Díky tomu pro Tebe bude jednodušší pracovat se změnou, která může kdykoli nastat a zmařit Tvé plány. Naučíš se jí přijímat a možná i vítat.

Zrcadlení

Možná to znáš – jak uvnitř, tak venku. Pokud je nám někdo nesympatický, zrcadlí nám nějaké důležité téma, které se snažíme potlačit a zasunout, co nejvíce dozadu, zamaskovat, aby nebylo vidět.

Všechny jsme byly vychovávané k tomu, abychom byly poslušné holčičky, a tak jsme některé své vlastnosti, schopnosti a možná i dovednosti a talenty schovaly hluboko do sebe, protože nebyly naším okolím uznávané. Teď se je spolu pokusíme znovu odhalit a oprášit.

A k tomu může pomoci i zrcadlení. Pokud se Ti na někom něco nelíbí, věz, že i Ty máš tuto vlastnost, schopnost v sobě a jen se ji bráníš uvidět, projevit ji anebo ji naopak projevuješ a nechceš si to přiznat. Nebudeme však odhalovat pouze to, co nechceme, ale naopak i to, co je Tvým posláním, touhou, snem, ukrytým talentem, který čeká na své znovuobjevení.

Sesterství

Mezi ženami nemusí existovat jen rivalita a soutěžení. Naopak. Můžeme se vzájemně podporovat, láskyplně přijímat a pomáhat si na naší cestě životem. A to bude možná poprvé, co něco takového plně zažiješ a ještě navíc s ženami, které vidíš třeba poprvé v životě.

Na ženských kruzích se také často navazují nová přátelství. Jak rosteme a měníme se, mění se i lidé, kteří jdou s námi životem. Možná to znáš, začala jsi přemýšlet jinak a najednou zjišťuješ, že si nemáš se svými kamarádkami a spolužačkami z vysoké, střední nebo základky co říct. Znáš to? Na ženských kruzích potkáš ženy, které to mají podobně jako Ty. A moc rády získají novou přítelkyni.

Osobní a duchovní růst

V neposlední řadě samozřejmě zapracujeme na našem osobním a duchovním růstu. Čekají nás témata jako přechodové rituály a rituály obecně, práce s bohyněmi, archetypy, lunou, cykličností apod.

Čas pro sebe

A neméně důležitým darem, je čas výhradě pro sebe a na sebe, který si tím, že na ženský kruh přijdeš, věnuješ. Kdy naposledy jsi měla 3 hodiny jen a jen sama pro sebe?

Budu se moc těšit!

A kdy bude další kruh?

Aktuální termíny ženských kruhů, kterými provázím, najdeš tady.

Sdílejte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Sleduj nás

Oblíbené články


.

0
Budu rád za Tvé myšlenky, nech mi tu komentář.x