kolo roku

BRÁNY DO KURZU JSOU MOMENTÁLNĚ UZAVŘENY!

Chcete se přidat? Dáme Vám vědět, až je znovu otevřeme...

 • Chcete se navrátit zpátky k sobě samým, k přírodě a dědictví našich předků?
 • Vytratil se Vám smysl Vánoc, Velikonoc nebo dalších svátků kola roku? Rádi byste je plnohodnotně slavili, ale nevíte jak na to?
 • Chcete se naučit přijímat změny v přírodě i ve Vás jako přirozenou součást života?
 • Potřebovali byste zpomalit čas a na chvíli se zastavit?
 • Chcete prožívat slavnostní chvíle a magické okamžiky?

Jak se mění příroda, měníte se i Vy...

Představte si energii každé fáze kola roku jako vlnu na moři… na každou z nich můžete naskočit a posunout se její silou o kousek dál na své cestě životem, nebo ji nechat proplout kolem. Možná Vás trochu nadzdvihne a rozhoupe, ale třeba si jí ani nevšimnete a promarníte tak cenou příležitost. Naskočte na ni tedy s námi, protože není na co čekat.

 Když se cyklus kola roku naučíte využívat a nepůjdete proti němu, Váš život se změní k nepoznání a vše půjde jednodušeji a plynuleji. Protože kde je soulad, je i plynutí.

Co Vám kurz přinese?

 • Propojíte se s přírodou, vrátíte se k přirozenosti a k něčemu, co všichni důvěrně známe, jen jsme na to trochu pozapomněli.
 • Napojíte se na vlastní kořeny a moudrost našich dávných předků.
 • Navrátíte všem 8 svátkům kola roku smysl. A z povinných nebo bezduchých oslav se stane zábava a hluboká spiritualita.
 • Budete vědět, na co se v jednotlivých obdobích zaměřit, nad čím přemýšlet, a kterou oblast svého života vědomě posílit a Váš život se začne pomalu měnit.
 • Pomocí seberozvojových cvičení jemně popracujete sami na sobě a tím vnesete do svého života větší harmonii, soulad a klid.
 • Odhalíte kouzlo a krásu všech ročních období. Budete se radovat i ze šedých podzimních dnů, dlouhých zimních večerů, jarního deště i letních parných dnů.
 • Čas se zpomalí a Vy se pravidelně každý svátek zastavíte. A budete tady a teď naplno prožívat kouzlo přítomného okamžiku.

Na co se můžete těšit?

 • Společně prožijeme celé kolo roku tzn. 365 dní.
 • Ukážeme Vám, jak si svátky kola roku prožít o samotě a mít tak čas jen a jen sami na sebe a na svůj seberozvoj.
 • Podíváme se na to, jak připravit skupinový rituál (pro přátele, komunitu apod.).
 • Pokud chcete slavit svátky s rodinou a dětmi, naučíme Vás, jak je zapojit tak, aby to byla zábava pro Vás i pro ně. A mohli jste si oslavu společně užít.

Ke každému svátku Vás čekají tyto lekce:

Význam svátku

poselství - témata - korespondence - o čem přemýšlet - na co se zaměřit

Historie a tradice

moudrost předků - lidové tradice - různé kultury

Keltští bohové a bohyně

archetypy - průvodci - odhalení vnitřní síly

Bylinky a vykuřovadla

sezónní bylinky - vykuřovadla - recepty

Drahé kameny

polodrahokamy spojené s tématem daného svátku - práce s nimi

Pokrmy a nápoje

pokrmy a nápoje na rituální hostinu - jednoduché recepty

Tvořivá lekce

lekce pro kutily - tradiční výrobky a předměty spojené s daným svátkem kola roku - návod jak na to

2 cvičení

Tato seberozvojová cvičení Vám pomohou zpracovat témata, které se k danému svátku pojí. A jít tak ještě více do hloubky.

Meditace

Připravili jsme 8 vedených nebo pohybových meditací a vizualizací, které Vás ještě více napojí na dané období.

Tipy na rituály

konkrétní tipy jak si rituál/oslavu k danému svátku připravit - vzor rituálů - oslava s dětmi i bez nich.

Další inspiraci a podporu najdete také v naší uzavřené facebookové skupině, kam mají přístup všichni, kdo se do kurzu přidají. Můžete se tak seznámit i s někým přímo z Vašeho okolí, budete-li chtít, a rituály si udělat společně

Jak to v kurzu vypadá?

Jak to bude probíhat?

Nečekejte žádnou nudnou teorii, vše, o čemu bude řeč, si prakticky vyzkoušíte, prožijete a nebo zapojíte do svého rituálu/oslavy.

Jednotlivé lekce ke konkrétnímu svátku Vám zpřístupníme vždy měsíc před daným svátkem. A na e-mail Vám pošleme upozornění, že máte lekce otevřené. 

Kurz si můžete procházet svým vlastním tempem. Na vše budete mít dostatek času.

Kurz je přístupný ve členské sekci na našich webových stránkách, kam získáte celoživotní přístup. Ucelené informace o všech svátcích kola roku tak budete mít dostupné v přehledné formě na jednom místě. Ke kurzu se budete moci každoročně vracet a procházet si ho znovu a znovu tak, jak budete potřebovat.

Po celou dobu se Vám budeme  osobně věnovat a budeme připraveni na Vaše dotazy, které nám můžete posílat e-mailem nebo sdílet v uzavřené facebookové skupině, kterou jsme pro Vás vytvořili a je pouze pro účastníky tohoto kurzu.

Co Vás tedy čeká?

 • 365 společných dní
 • Vstup do členské sekce - doživotní
 • 7 lekcí ke každému svátku kola roku
 • 2 praktická cvičení ke každému období
 • 8 vedených meditací v audio formě (mp3)
 • Velké množství tipů na sestavení vlastních 8 rituálů
 • Uzavřená facebooková skupina
 • Spousta další zábavy a vzájemné inspirace

Celkem tedy 56 (video a textových) lekcí, 16 cvičení, 8 meditací a 8 rituálů.

Kdo Vás bude provázet?

Veronika Velehradská

Veronika a Lukáš

Jsme manželé, rodiče, průvodci rituály a lektoři seberozvojových seminářů. Příroda, les a přírodní spiritualita jsou naší celoživotní vášní a radostí. Ukážeme Vám, že díky rituálům kola roku můžete snadno proměnit svůj život i Vy.

Pojďte s námi růst spolu s přírodou…

Proč do toho jít s námi?
 • více jak deset let zkušeností a praxe s oslavou kola roku
 • druidský výcvik (ADF, OBOD, sebezkušenostní výcvik) zaměřený nejen na kolo roku
 • desítky absolvovaných seminářů: ekoterapie, šamanismus, rituály, ženské a mužské kruhy, vykuřovadla, aromaterapie, energie krajiny a další

Oslava kola roku se stala přirozenou součástí našich životů.

Naše rituály navštívily za ty roky desítky lidí, kteří se pravidelně vracejí. Často se nás ptají, jak si mohou takovou oslavu vytvořit sami. A proto jsme se rozhodli předat naše know how dál a naučit třeba i Vás jak na to.

Kolik kurz stojí?

Cena 6 400 Kč

Nebo využijte možnosti 4 čtvrtletních splátek po 1 700 Kč. A připojte se k nám!

Navíc se 30 denní garancí vrácení peněz, pokud Tajemství rituálů kola roku nenaplní Vaše očekávání. Stačí napsat (e-mailem) a peníze Vám obratem vrátíme bez jakýchkoli dalších otázek. 

Co o kurzu říkají....

Tajemství kola roku mě zaujalo hlavně proto, že jej na fb doporučovala má přírodní učitelka práce s koňmi. Nedovedla jsem si úplně představit, o čem to vlastně bude, když to je celé online, ale naučit se zvyklosti našich předků a napojit se ještě více na přírodu a její duchovno jsem chtěla už dávno. S malým prckem na mateřské a naší novou farmičkou je bez šance někam docházet a zase, abych sama ležela v knihách, na to opravdu není čas a energie. Šla jsem do toho a byla jsem hodně mile překvapená, jak se toho Verča a Lukáš chopili. Veškeré informace jsou suprově "nadávkované" a hlavně srozumitelné. S každým přečteným mailem už se těším na další, a protože jsem v začátku kurzíku, tak jsem poprvé v životě oslavila Hromnice a s velkou radostí se chystám na Jarní rovnodennost. A o tom, co se děje uvnitř mě, ani nemluvím! 🙂
Dana Hájková
Maminka na MD
Online program "Tajemství kola roku" mě příjemně překvapil tím, jak moc nabušený informacemi je. Myslela jsem si, že o svátcích kola roku už vím poměrně hodně, ale v programu jsem našla mnohem více. A nejen spoustu faktických informací, ale i podnětů, jak svůj život více sladit s rytmem přírody a s voláním své duše. Jak se nechat kolem roku podpořit ve všedních dnech. Jak využít energii daného svátku, byliny, živly, sílu zvířat pro obohacení svého života. Pokud vás toto téma volá, neváhejte a vstupte do "Tajemství...". Věřím, že vám obohatí život.
Jana Rosa
Průvodkyně ženy
Když jsem se před několika měsíci rozhodla, že se pokusím o prohloubení svého napojení na přírodu a její cykly, objevila jsem, že Veronika s Lukášem rozjíždějí roční projekt Tajemství kola roku. Ihned jsem se přidala, protože oba znám a vím, že mají dost zkušeností a znalostí, aby mi byli těmi nejlepšími průvodci. Chtěla jsem prozkoumat jednotlivé svátky v jejich nejrůznějších významech, zjistit jaké jsou s nimi spojeny rituály, bohové, zvířata i kameny. To všechno mi Tajemství kola roku nabízí a ještě k tomu možnost sdílet svoje pocity a zážitky s lidmi, kteří jsou na stejné vlně v naší facebookové skupině. Rozhodnete-li se k nám připojit, určitě nebudete zklamáni.
Kateřina Petrášová
Do kurzu Tajemství kola roku, jsem tak nějak spadl víceméně jen ze zvědavosti, ale vzápětí jsem byl velmi mile překvapen, jak moc málo stačí k posunutí života správným a lepším směrem. Kurz mi dopomohl k mnohem vyššímu vnímání dějů v přírodě, ale i v sobě samém a díky tomu se mi v životě otevřelo mnoho nových možností, které jsem dříve prostě neviděl, ale které nyní mohu volně využít ku svému prospěchu. Navíc vše dostávám pohodlně servírované formou emailů a videí až pod nos a jen já sám se rozhoduji, co z daných informací budu využívat a co se mi líbí. Navíc ke kurzu patří uzavřená debatní skupina lidí s podobným smýšlením, se kterými lze sdílet prožitky a inspirovat se jejich vlastními zkušenostmi. Celkově je tento kurz nabit nejen informacemi ale i prožitky, neb si všechny uvedené lekce může každý velmi jednoduše ozkoušet v pohodlí domova, aniž by se musel někam trmácet. Kurz rozhodně doporučuji všem lidem, kteří jsou ochotni na sobě trošičku zapracovat, a kterým nevadí se na chvíli zastavit a zamyslet, jakým směrem chtějí svůj dosavadní ale i budoucí život vést. Není lépe investovaných peněz než do seberozvoje a sebepoznání, protože vše začíná právě zde.
Martin Štěpán
Programátor CNC strojů

Bonusy

Ke kurzu získáte i tyto cenné bonusy:

Video Kolo roku s dětmi

Jak na oslavy kola roku s dětmi. Tipy jak je zapojit do rituálu. Jak si najít čas na svou osobní seberozvojvou nebo rituální praxi i s malými dětmi.

Video Jak vytvořit rituál

Vše, co potřebujete vědět o struktuře rituálu, než se do něj pustíte. Těšit se můžete na: základní strukturu - definování záměru - očistu - posvátný prostor - vědomé ukončení rituálu apod.

Kolo roku - cyklus ročních období

Vedená meditace Prožij kolo roku

Provedeme Vás vedenou meditací, při které si prožijete celé jedno kolo roku v "kůře" stromu a ještě více se naladíte na rytmy přírody.

Nejčastěji kladené otázky

Proč online? Rád/a bych kurz absolvoval/a na živo..

Aby se mohli připojit lidé z celé ČR i SR.

Abyste měli možnost vybrat si čas, kdy se budete jednotlivým lekcím věnovat. Můžete je procházet během týdne, po večerech a nebo si je třeba nechat na víkend. Nemusíte si tedy v kalendáři rezervovat konkrétní termíny, kdy se kolu roku budete věnovat.

Abyste ušetřili další náklady a čas na dopravu, ubytování apod. a mohli tak začít třeba hned. 

Abyste s kolem roku mohli pracovat průběžně po celý rok, kdykoli budete chtít.

Abyste měli informace stále dostupné v přehledné formě i pro další roky.

Kolik mi kurz zabere času?

To je na Vás. Záleží to na tom, jak moc se budete chtít jednotlivým tipům, cvičením a tématům věnovat. Žádná lekce sama o sobě nezabere více jak 20 minut. 

Pokud nemáte moc času, můžete se zaměřit pouze na význam jednotlivých svátků, pustit si vedenou meditaci a podívat se na tipy na rituál, ze kterých si poskládáte svou vlastní oslavu. To Vám nezabere víc jak hodinu času před každým svátkem. Rituál samotný pak může trvat klidně jen pár minut.

Mezi svátky budete mít také čas vše doprožít a nechat uležet. Ozveme se Vám zase měsíc před dalším svátkem, kdy Vám začnou chodit nové lekce.

Ke zbytku lekcí se můžete vrátit v dalším roce a nebo je nechat úplně být. Ani my jsme nezačínali se vším naráz. 

Co se stane po skončení kurzu? Budu mít pořád ke všemu přístup?

Ano. Zakoupením kurzu získáváte doživotní přistup ke všem informacím, které se budou před každým svátkem zase znovu zpřístupňovat v členské sekci. Pokud někdy v budoucnu provedeme nějaké aktualizace nebo doplnění, získáte přístup zdarma i k nim.

Musí se svátky kola roku slavit v přesný den nebo dokonce hodinu?

Nemusí. Sami často slavíme svátek až o nejbližším víkendu. Smyslem kola roku je naladit se na dané období, spíše než soustředit se na přesný čas. I když samozřejmě v tento čas síla daného období vrcholí. Takže pokud máte tu možnost, oslavte svátek v přesný den, ale není to vůbec podmínkou. 

Mám děti. Dají se rituály kola roku dělat i s nimi?

Rozhodně ano. Zapojit děti je úžasné. Děti oslavy kola roku milují, pokud jim poutavě vyprávíme jeho příběh a zapojíme je tvůrčím způsobem. Oslav a rituálů kola roku by se měli účastnit lidé všech věkových kategorií, protože každému z nás mají co dát. Po každé to bude trošku jiné, podle toho kdo se zrovna účastní, ale to vůbec nevadí. Navíc máme v rukách něco hodnotného, co dětem můžeme předat do života. Takže proč jim to neukázat… V kurzu vám ke všem svátkům kola roku předáme tipy, jak je právě spolu s dětmi (různých věkových kategorií) oslavit. 

Kdy začíná kolo roku? Kdy je nejlepší se do kurzu přidat?

Přidat se můžete kdykoli (ideálně dva týdny před kterýmkoli svátkem, ať máte dost času si lekci v klidu projít a připravit si oslavu či rituál). Začít s kolem roku můžete v jakékoli jeho fázi. Vše má své a nic není lepší nebo horší.

Musím mít facebook?

Ne nemusíte. Můžete s námi komunikovat přes e-mail, pokud se budete chtít na něco zeptat nebo něco posdílet. Všechny důležité informace posíláme e-mailem.

Musím si koupit nějaké pomůcky?

Ne. Na oslavy kola roku nemusíte mít nic speciálního. Vystačíte si s tím, co už máte doma. Pokud budete chtít, můžete si časem pořídit nějaké rituální pomůcky jako třeba kadidelnici na vykuřovadla, mističku na vodu na očistu, rituální šaty atd. ale není to potřeba.

Je kolo roku stále platné i v době klimatických změn?

Ano. A dnes je snad ještě důležitější se s ním sladit, pozorovat ho a vnímat ho, než kdy dříve. Může nám pomoci se lépe napojit na přírodu a být si více vědomi toho, co se děje a jak může každý z nás přispět ke zlepšení současného stavu. 

Chcete se na něco zeptat?

e-mail: info@spojenisprirodou.cz

Veronika a Lukáš Velehradští

Lukáš Velehradský