Proč je dobré meditovat?

Meditace

Meditace pomáhá zastavit se v ruchu dne. Obrátit svou pozornost zpátky k sobě, do svého nitra, do našeho vnitřního světa. A to je pro nás velmi důležité.

Většina z nás má tendenci plnit jeden úkol za druhým, odškrtáváme položky ze seznamu a ani si nevšimneme, že už je skoro večer. A je úplně jedno, jestli jsme maminka na mateřské „dovolené“, vysoce postavený manažer či kdokoli další. Prostě a jednoduše nejsme tady a teď. Nevíme, jak se cítíme, nevnímáme, jak se má naše tělo a mnohdy nevíme, ani co chceme.

Zjistíme to většinou až ve chvíli, kdy se dostaneme do velkého diskomfortu. Buď se necítíme dobře anebo nás na to upozorňuje tělo a něco nás bolí. A to je škoda.

Meditace nám pomáhá vrátit se zpátky k soběOdpočinout si. Zjistit, jak se máme, jak se cítímePřináší nám také odpovědi na naše otázky, právě proto že se vědomě zastavíme a dáme prostor našemu nitru a vnitřnímu hlasu, aby promluvil.

Stalo se Vám někdy, že jste nevěděli, co dělat a pak odpověď přišla z čista jasna sama od sebe z ničeho nic? Tak to je přesně ono. Zastavili jste se a konečně jste alespoň chvilku naslouchali sami sobě.

Kromě toho meditace:

Meditace posiluje zdraví. 

Snižuje bolest.

Posiluje imunitní systém.

Zbavuje nás napětí.

Snižuje stres a úzkost.

Meditace zvyšuje naši produktivitu.

Rozvíjí kreativitu.

Zlepšuje paměť.

Zlepšuje schopnost koncentrace.

Uklidňuje, utišuje.

Přivádí nás zpět do přítomného okamžiku.

Jsme tady a teď, ve svém těle.

Takže proč to nezkusit?