Vědomý pobyt na tenerife 13. - 23. 11. 2023

Představ si...

Představ si jaké by to bylo, dopřát si 11 dní jen a jen pro sebe ve společnosti dalších 6 vědomých žen, odpočinout si, vyživit se a zároveň pracovat na svém záměru – za mé osobní podpory, v souladu s duchem míst – sopek, oceánu, pralesa a s podporou komorního ženského kruhu.

Volá Tě to?

pobyt pro ženy

s veronikou velehradskou

13. - 23. listopad 2023

Jsem žena, která miluje přírodu a vědomý život v souladu s ní. Jsem maminkou úžasné dcery, manželkou, ale také průvodkyní rituály a přírodní spiritualitou. Moc ráda provázím ženy takříkajích na cestě jejich životem – individuálně pomocí různých alternativních terapií a přechodových rituálů nebo ve skupině v rámci ženských kruhů, víkendových seminářů a online kurzů. Ráda cestuji, poznávám a objevuji.

Tenerife je moje srdcovka. Tento ostrov jsem navštívila už 5x a celkově na něm strávila přes 2 měsíce života. Za tu dobu ho mám prochozený křížem krážem – i když stále je, co objevovat. Na jaře jsem sem provázela první skupinu 12 žen ve spolupráci s Janou Rosou. 

Moc ráda jím provedu i Tebe a ukáži Ti nádherná místa v horách i u oceánu a pomůžu ti napojit se na sílu místní přírody a pradávných obyvatel a v jemnosti popracovat na Tvém záměru.

program

Program budu ladit podle počasí, nalazení skupiny a podle toho jaká místa nás v danou chvíli nejvíce podpoří.

Takže nemáme dopředu přesný intinerář cesty, kterým bychom se řídily. V průběhu pobytu navštívíme tato místa:

Národní park teide

Navštívíme různá místa v národní parku El Teide, kde se propojíš se sopkami a jejich silou, projdeš se v lávových polích a uvidíš Pico del Teide – 3 největší sopku na světě (3718 m.n.m.). Navštívíme skalní věže Roques de Garcia, které patří k nejnavštěvo­vanějším místům v národním parku Las Canadas del Teide.

propojení s oceánem

Vydáme se na 3 hodinovou plavbu za velrybami a delfíny. Užijeme si jejich hravou, srdečnou přítomnost a přijmeme jejich poselství. Poplujeme kolem Los Gigantes – nádherných útesů, kde hnízdí i orli. Vykoupeme se a užijeme si oceánu. 

 

Národní park La Corona Forestal

Navštívíme i borovicové pásmo, kde je chládek, nádherně to tam voní a můžeš si odtamtud vychutnat nádherné výhledy až dolů k oceánu. Propojení oceánu a borovic je totiž boží a budeš mít možnost se podívat i na svůj vlastní život z nadhledu a vychutnat si svěžest mír a klid, který borovice přináší.

 

Pohoří Anaga s mlžným pralesem

Projdeme se mystickým vavřínovým mlžným lesem v pohoří Anaga na severu Tenerife. Navštívíme místa, kde lidé dodnes žijí v jeskynních bytech a propojíme se s moudrostí dávných obyvatel Guančů.

Masca

Masca je vesnička a soutěska na západním okraji ostrova, která tě okouzlí. Vypadá to tam jako v Peru a můžeš si tam koupit skvělé místní marmelády a ovoce.

koupání

Na Tenerife se nachází různé druhy pláží – s jemným saharským pískem, černým sopečným, s oblázky i kameny. Dle libosti pro každého. V městečku, kde budeme ubytované je jedna menší plážička hned vedle přístavu s nádherným výhledem na útesy a čisťounkou vodou. Na dalších plážích se zastavíme během putování po ostrově.

hlavní město santa cruz de tenerife

Navštívíme také hlavní město na ostrově Santa Cruz de Tenerife. Podíváme se na slavnou budovu s koncertní síní Auditorio de Tenerife „Adán Martín“. Bude možné navštívit místní trh, projít si město a podívat se do botanické zahrady Palmetum. 

2 dny volna

Čekají nás také dva volné dny, které můžeš využít k odpočinku a slunění na pláží, bytí sama se sebou nebo můžeš navštívit některé z dalších míst, která Ti ráda doporučím.  

co náš ještě čeká?

ubytování

Ubytované budeme v krásné vile s bazénem v městečku Los Gigantes s výhledem na oceán. K oceánu je to cca 15 minut pěšky. V městečku jsou místa s krásnými výhledy, restaurace a obchůdky.  Ve vile jsou 4 dvoulůžkové ložnice a 5 koupelen.  Je tam velký obyvák, vybavená kuchyň a prostory na posezení venku.

cena

52 500 Kč

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

Platby:

Mám pouze 6 míst. Takže neváhej.

6
volných místeček

Nejčastěji kladené otázky

Pokud bys z nějakého důvodu nakonec nemohla jet, udělám vše, co bude v mých silách, abych obsadila tvé místo náhradnicí a mohla ti vrátit peníze zpátky.

Nicméně pokud by se místo nepodařilo nahradit, platba je nevratná.

U letenky si můžeš zvolit flexibilní tarif a stornovat ji v plné výši.

Účast je možná až po zaplacení plné částky, tedy všech třech výše uvedených plateb. 

Účastníci cest se účastní plně na svou zodpovědnost. Organizátorka nenese zodpovědnost za fyzické či psychické újmy a materiální škody (např. ztráty hmotných věcí či cenností) v průběhu cesty a pobytu.

Účastníci cest jsou povinni informovat lektorku o jakýchkoli vlastních fyzických či psychických indispozicích, které by mohly vést ke vzniku zdravotních komplikací v průběhu či následkem cest např. o hrozbě epileptického záchvatu, anamnéze úzkostlivých vztahů apod.

Program cest je orientační a organizátorka si vyhrazuje právo na změnu.

Další obecné obchodní podmínky nalezneš v patičce tohoto e-mailu pod odkazem obchodní podmínky.

Určitě budeš potřebovat pohorky, bez kterých se na Tenerife neobejdeš. Všechny cesty, trasy a chodníčky jsou lávové a vedou kopcovitým terénem, takže si se sandály nevystačíš.

Budeme se pohybovat v nadmořských výškách od a do 2 800 m.n.m. V různých teplotních pásmech. U oceánu si vystačíš se šatičkami nebo sukní, ale nahoře v národním parku je zapotřebí mít teplejší bundu a šátek na hlavu (proti slunci a větru).

Pokud ujdeš 10 km v české krajině, v pohodě to zvládneš. Půjdeme pomalu, budeme se zastavovat, a přizpůsobovat se pomalejším členům. Nepotřebujeme nic rychle stíhat, chceme si to vychutnat a naladit se na místa!

Nemusíš se ničeho bát. Provedu vás celým letištním procesem. Na letišti se sejdeme na smluveném místě a odtud půjdeme už společně. Předem Ti dám vědět, co a jak si zabalit, abys byla v letadle v komfortu.

Let trvá 5 hodin a je bez přestupů.

Přímo na letiště jezdí každých 30 minut autobus z Hlavního nádraží, takže není složité se tam dopravit. Můžeš si vzít i taxi a nebo se tam nechat někým dovézt.

Tenerife se nachází, stejně jako zbývající Kanárské ostrovy, v subtropickém podnebném pásu. Pohoří Teide s nejvyšší španělskou horou Pico del Teide ho rozděluje na dvě části s mírně odlišným podnebím. Počasí na jihu Tenerife (kde budeme ubytované) je prosvícené sluncem, hodně suché a horké. Počasí na severu Tenerife je vlhčí, s občasným deštěm, větrem a mraky.

Celkově lze typické počasí na Tenerife charakterizovat jako stálé, teplé a se zanedbatelnými srážkami. Průměrná denní teplota dosahuje 25 až 30 °C, na jaře a na podzim lehce klesá. 

Dny budou různé. Ale prakticky to bude vypadat tak, že po snídani vyrazíme na výlet, kde strávíme většinu dne.

Budeme poznávat různá nádherná místa po celém Tenerife a pracovat na našich záměrech právě s podporou těchto míst. Přemisťovat se budeme auty Tenerife je poměrně malý ostrov a dá se přejet od severu k jihu za 1,5 h.

Vždy strávíme den v jedné z jeho částí. Odpoledne zajedeme na pláž, kde bude možné se vykoupat, projít a zrelaxovat se.

Některé dny budeme večer sdílet v ženském kruhu, tančit, jindy nás bude čekat kakaová ceremonie při západu slunce a nebo prostor pro pobyt o samotě v tichu – každá sama se sebou.

Program budu ladit na místě podle počasí a také potřeb a momentálního naladění skupiny.

Čekají nás také dva dny volna, kde si budeš moct vybrat, jak je strávíš – u oceánu, v úžasném Jungle parku, Loro parku, Aqualandu nebo procházku po okolí či nakupováním.

To vůbec nevadí. Všechny vás předem seznámím skrze chat na messengeru. Tyto pobyty jsou často skvělá příležitost jak si najít nové kamarádky na celý život. Nikdy není náhoda, kdo se v dané skupině potká. 🙂

V restauraci se dá najíst  velmi dobře od cca 15 EUR i s jedním nápojem. V Los Gigantes, kde budeme ubytované, je spousta nejrůznějších restaurací, takže si vyberou vegetariánky i masožroutky. A máme k dispozici vlastní vybavenou kuchyni pro případ, že by sis chtěla uvařit sama.

Ještě Ti něco vrtá hlavou? Zeptej se….

Stačí mi napsat na e-mail veronika@spojenisprirodou.cz.