Peru 24.5. - 14.6. 25

Představ si...

Představ si, jaké by to bylo dopřát si 3 týdny jen a jen pro sebe v úplně jiném světě. Zažít na vlastní kůži, jaké to je být v Peru, dotknout se prastarých zdí a kamenů inckých chrámů, které na Tebe dýchnou svou nesmírnou silou a ukrytou moudrostí.

Uvidět místa, která znáš jen z fotek, na vlastní oči a nechat je na sebe zapůsobit. Podívat se na svůj život naprosto odlišnou optikou, vystoupit z komfortní zóny a přeskládat se od základu. Poznat jaké to je žít na druhé straně světa v úplně jiných podmínkách a vrátit se plná/ý vděčnosti zpět.

Volá Tě to?

cesta pro ženy i muže

s veronikou velehradskou a aguilou

24. května - 14. června 2025

Jsem žena, která miluje přírodu a vědomý život v souladu s ní. Jsem maminkou úžasné dcery, ale také průvodkyní rituály a přírodní spiritualitou. Moc ráda provázím ženy, ale i muže takříkajíc na cestě jejich životem – individuálně pomocí různých alternativních terapií a přechodových rituálů nebo ve skupině v rámci ženských kruhů, víkendových seminářů a online kurzů. Ráda cestuji, poznávám a objevuji.

Peru byl můj sen už od malička. Když jsem poprvé zahlédla obrázek Machu Picchu, věděla jsem, že se tam jednou vydám. To jsem ještě netušila, jak moc mi Peru promění život. Už jsem tam byla 3x a celkově tam strávila 2,5 měsíce života.

A moc ráda se teď vydám na cestu i s Tebou, vezmu Tě na dechberoucí nádherná místa v Posvátném údolí, prozkoumáme prastaré incké chrámy, napojíme se na duchy míst, poplujeme jezerem Titicaca a necháme se unášet rozmanitostí peruánské kultury.

Kromě mě Tě provede i můj peruánský přítel Aguila, který je místní a zavede nás i tam, kam běžní turisté nechodí. Díky němu můžeš Peru poznat ještě víc z blízka a do větší hloubky.

program

Program budeme ladit podle počasí, nalazení skupiny a podle toho, jaká místa nás v danou chvíli nejvíce podpoří.

 Budeme pobývat v okolí Cusca, Posvátného údolí a jezera Titicaca. V průběhu pobytu určitě navštívíme tato místa:

Machu Picchu

Machu Picchu prostě nemůžeme vynechat. 

Incké chrámy posvátného údolí

Prozkoumáme nejrůznější incké chrámy v celém Posvátném údolí (Ollantaytambo, Pisac, Chinchero, Moray, ale i ty méně známé, kam moc turistů nezavítá). Každý z nich je úplně jiný, a tak se necháme přivolat jejich energií. Rozhodně se vydáme do solnice v Marasu. A kromě duchovna si užijeme i řemeslné pivo v místním malém pivovaru nebo incký nápoj chicha z fermentované kukuřice s místními.

Jezero titicaca

Poplujeme po jezeře Titicaca, což je největší vysokohorské jezero a zároveň nejvýše položené jezero s pravidelnou (komerční) lodní dopravou na Zemi. Část patří Peru a část Bolivii. A hlavně má úžasnou energii. Navštívíme tři ostrovy – Urus, Amantaní a Taquile. Kde strávíme nějaký čas s místními. Navštívíme také úžasný chrám plodnosti a portál Amaru Muru na břehu jezera.

Cusco a chrámy nad ním

Cusco je duchovní město Peru. Jeho historické centrum je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. A rozhodně stojí za návštěvu – nejen kvůli památkám, ale také příležitosti jak si trochu odpočnout a nakoupit nejrůznější artefakty na doma.

Nad Cuscem se nachází několik nádherných posvátných chrámů, jejichž návštěvu rozhodně neopomeneme.

 

Další místa

Vydáme se také do muzea incké kultury, na nádherné vodopády v údolí plném kolibříků, kde se dá i vykoupat nebo do termálních lázní Lares. Dopřát si můžeme i celodenní výšlap na sluneční chrám Inti Punku – jeden z nejkrásnějších treků, které jsem kdy v životě šla s nádhernými výhledy do Posvátného údolí a na zasněžené vrcholky hor.

co náš ještě čeká?

ubytování

Ubytovaní budeme na různých místech v menších penzionech ve 2 – 4 lůžkových pokojích.

kdo tě provede?

IMG20231005121843

Veronika Velehradská

Jsem průvodkyní na cestě vědomým životem, spoluautorkou projektu Spojeni s přírodou a maminkou úžasné dcery. Miluji přírodu a přírodní spiritualitu, která se promítá do všeho, co dělám, ať už jsou to rituály, ženské kruhy a semináře nebo individuální konzultace
 
Intenzivně se už více než 7 let věnuji alternativním terapiím jako jsou rodinné konstelace, kineziologie, Soulrealignment, aromaterapie a Bachovy esence. Ráda inspiruji a provázím ženy na cestě k vědomému ženství a spokojenému životu v souladu sama se sebou
IMG20240211121218

Aguila

Je umělec vyrábějící nádherné šperky a amulety. Člověk s velikým duchovním přesahem a rozhledem, tatínek čtyřletého syna. Pochází z  Tarmy  v centrálním Peru. 

A momentálně žije i tvoří v překrásném inckém městečku Ollantaytambo, kam zavítáme. Rád poznává nová místa a cestuje. Má zkušenosti i s provázením skupin. A myslím, že je přesně tím pravým člověkem, který Tě může zasvětit do peruánské kultury i běžného života.

cena

105 000 Kč

Cena zahrnuje:

Cena nezahrnuje:

Platby:

Máme pouze 10 míst. Takže neváhej.

volných míst
10

Nejčastěji kladené otázky

Pokud bys z nějakého důvodu nakonec nemohl(a) odjet, udělám vše, co bude v mých silách, abych obsadila tvé místo náhradníkem a mohla ti vrátit peníze zpátky.

Nicméně pokud by se místo nepodařilo nahradit, platba je nevratná.

U letenky si můžeš zvolit flexibilní tarif a stornovat ji v plné výši.

Účast je možná až po zaplacení plné částky, tedy všech uvedených plateb. 

Účastníci cest se účastní plně na svou zodpovědnost. Organizátorka nenese zodpovědnost za fyzické či psychické újmy a materiální škody (např. ztráty hmotných věcí či cenností) v průběhu cesty a pobytu.

Účastníci cest jsou povinni informovat lektorku o jakýchkoli vlastních fyzických či psychických indispozicích, které by mohly vést ke vzniku zdravotních komplikací v průběhu či následkem cest.

Program cest je orientační a organizátorka si vyhrazuje právo na změnu.

Další obecné obchodní podmínky nalezneš v patičce tohoto e-mailu pod odkazem obchodní podmínky.

Rozpis toho, co si vzít sebou, jak se obléknout apod. pošlu všem přihlášením před cestou. V zásadě není potřeba nic speciálního. Pouze dobré boty a oblečení do tepla i zimy.

A protože se budeme pohybovat v nadmořských výškách od 0 do 4 500 m.n.m. doporučím ti pořídit si homeopatika z cocy, které ti výrazně pomohou s aklimatizací, a také dodržovat zvýšený pitný režim.

Je třeba si uvědomit, že se budeme pohybovat ve vysokých nadmořských výškách, proto je třeba být v dobré zdravotní kondici a nemít žádná výraznější pohybová omezení.

Pokud budeš potřebovat, napiš mi a můžeme tvou fyzickou zdatnost zkonzultovat.

Nemusíš se ničeho bát. Provedu vás celým letištním procesem. Na letišti se sejdeme na smluveném místě a odtud půjdeme už společně. Předem Ti dám vědět, co a jak si zabalit, abys byl(a) v letadle v komfortu.

Let z Prahy do Amsterdamu nebo Paříže trvá 1,5 h a potom nás čeká 12 hodinový let do Limy a hodinový přelet do Cusca.

Přímo na letiště jezdí každých 30 minut autobus z Hlavního nádraží, takže není složité se tam dopravit. Můžeš si vzít i taxi a nebo se tam nechat někým dovézt.

Teploty v Cuzcu i na Machu Picchu se během roku pohybují konstantně mezi 19 a 20 °C, v údolích bude ještě tepleji.

Do Peru se vydáme v období sucha. Déšť nás tedy zastihne pouze výjimečně. Je třeba počítat se změnou teplot během dne, kdy svítí sluníčko a je opravdu teplo až vedro a v noci teploty klesají k 15 C a na některých místech i níže.

Po snídani vyrazíme na cestu na předem domluvené místo, kde strávíme většinu dne.

Přemisťovat se budeme autem s vlastním řidičem někdy i autobusem a na jezeře Titicaca vlastní lodí.

Některé dny budeme pobývat s místními, jindy nás čeká rituál nebo sdílecí kruh, ale dopřejeme si i prostor pro pobyt o samotě v tichu – každý sám se sebou.

Program budeme ladit na místě podle počasí, a také potřeb a momentálního naladění skupiny.

Čekají nás také odpočinkové dny, kdy si budeš moct vybrat, jak je strávíš – prohlídkou dalšího chrámu nebo musea, procházkou po okolí či nakupováním.

To vůbec nevadí. Všechny vás předem seznámím skrze chat na messengeru či Whats upu. Tyto pobyty jsou často skvělá příležitost jak si najít nové kamarády na celý život. Nikdy není náhoda, kdo se v dané skupině potká. 🙂

Stravovat se budeme v místních restauracích nebo na tržišti. Vybrat si můžeš ze široké nabídky jídel. Nejčastěji polévka + hlavní chod. Na tržiště se dají koupit i výborná smoothies za pár korun nebo obložené chleby a také nejrůznější druhy zeleniny a ovoce.

Počítej s rozpočtem 6 – 10 000 Kč na 3 týdny.

Ve větších městech je dobré si dávat pozor na své osobní věci, stejně jako všude jinde po světě. V místech, kde se budeme pohybovat, je bezpečno a není problém chodit po ulici i o samotě za setmění.

Na většině turistických míst je možné platit platební kartou (Visa i Mastercard). Měnou Peru jsou soles, které si vybereš z bankomatu v jakémkoli městě a nebo je můžeš proměnit ve směnárně za dolary.

Ještě Ti něco vrtá hlavou? Zeptej se….

Stačí mi napsat na e-mail veronika@spojenisprirodou.cz.