Hosté kongresu

Elen Lassair (Německo)

Elen Lassair (Elen Adair) praktikuje novo-pohanství už více než dvacet let a vede portál Sternenkreis.de. Začínala eklektickou wiccou, prošla výcvikem u Servants of the Light a mnoho let tam dělala mentora. Svůj spirituální domov našla v druidství, a je členem druidské organizace Ár nDraíocht Féin: A Druid Fellowship (ADF). Od roku 2013 je na pozici Evropského koordinátora ADF pro Evropu. V roce 2017 byla vysvěcena prvním knězem ADF v Evropě. Ve své spiritualitě i ve své práci a každodenním životě se věnuje všímavosti (mindfulness).

https://sternenkreis.de/

Cerri Lee (Anglie)

Jsem druidka, výtvarnice a spisovatelka, která se inspiruje a pracuje s magickou silou a krásnou přírody. Má práce je založená na příbězích, mýtech a legendách, které lidé vytvořili, aby pochopili své místo v tomto komplikovaném světě, ve kterém žijeme. Nejvíce se zaměřuji na staré příběhy z Británie, Irska a Evropy.

I am a druid, artist and writer who is inspired by, and works with, the magical power and beauty of nature. My work is based on the stories, myths, legends and magic people have created in order to understand and commune with our home and its place in this complicated multiverse we live in. Mostly I focus on the ancient tales of Britain, Ireland and Europe.

https://cerrilee.com/
https://www.instagram.com/cerrilee/

Riitta Wahlström (Finsko)

Jsem zarytý milovník přírody. Svou práci jsem začala studiem a výzkumy na univerzitě Jyväskylä. Mé hlavní téma bylo environmentální vzdělávání. Jako psycholožce mi Ekopsychologie přijde jako moderní způsob jak vnímat náš vztah k přírodě a základ environmentální odpovědnosti. Vytvořila jsem metodu výcviku učitelů, terapeutů a dalších profesionálů jak mohou inspirovat své klienty k nacházení léčení pobytem v přírodě a navazováním vztahů se stromy, kameny, vodou apod. svým vlastním a kreativním způsobem. Během patnácti let jsem vytvořila vice než sto různých technik. Nyní na svých kurzech učím terapeuty jak používat ekoterapeutické techniky se svými klienty. Napsala jsem knihu Wellness by Loving Nature (Zdraví skrze lásku k přírodě), která obsahuje 60 technik.

www.elisanet.fi/taiga

Sigrid Massenbauer (Rakousko)

Siggy Massenbauer pochází z Vídně, kde stále žije. Dva roky strávila v Irsku kde začala objevovat svou spiritualitu a propojovat se s harfou, nástrojem, o kterém snila už od dětství. Hraní na harfu je pro Siggy způsob, jak se napojit na duchovní svět, podobně, jako to jiní dělají pomocí bubnu. Miluje pobyt v přírodě, zpívání a hraní na harfu v napojení na přírodu. Ráda zpívá léčivé písně pro místa i lidi a vyrábí léčivé zdobené svíčky. Už mnoho let je členem anglické druidské organizace OBOD a skupiny Danu Grove ve Vídni. V civilním životě pracuje jako turistický průvodce. Tato práce ji velmi naplňuje a je pro ni ztělesněním živého bardství. Když to jde, ráda při své práci kombinuje vyprávění příběhů s hraním na harfu.

Facebook Danu Grove

Barbora Ančincová

Já jsem. Jsem žena, spokojená partnerka a máma dvou malých skřítků. Věřím, že svět potřebuje více tvůrců a méně obětí (a více objetí :)). Miluji knihy, muzicírování, les, spaní pod širákem, tanec a válení se v trávě nebo u krbu. Mysl mi dokonale zklidní práce na zahradě. Baví mě nořit se do hlubin své duše a svého těla. K tomuto ponoru zvu i další ženy a proto tvořím projekt Měsíční stezka, pořádám ženské kruhy a další akce pro ženy, provázím skupinovými i individuálními rituály.

https://mesicnistezka.cz/
https://www.facebook.com/mesicnistezka

 

Brennear

Brennear se věnuje přirozené komunikaci s koňmi, nebo jak sama říká, dělá překladatelku z jazyka koní do jazyka lidí a nazpět. Žije na Šumavě s více jak dvaceti koňmi, o které pečuje co nejvíce v souladu s jejich přirozeností. To jí vede i k práci s krajinou, ekologii, udržitelnosti a dalším věcem, které s koňmi na první pohled nesouvisí. Také působí v Českém bezudidlovém spolku, kde vede dovednostní disciplíny, věnuje se skijöringu a pomáhá zachraňovat a rehabilitovat týrané a zanedbané koně. Se svými koňmi dělá také rekonstrukci života dávných Keltů a na keltských slavnostech po celé republice dělá představení a ukázky bojového výcviku koní.

Webové stránky
Facebook

Jarmila Cikánková

Přírodní spiritualita je moje duchovní cesta, po které kráčím již více než dvacet let. Domov je pro mě nejdůležitější magické místo na světě. Bezpečné útočiště a zdroj životní energie. S domovem se pojí až téměř nekonečné množství rituálů a magických praktik, které mají společný cíl – posílit jeho pozitivní energii a chránit ty, kteří jsou zde doma. Jsem přesvědčená, že velká kouzla se často skrývají v zdánlivě obyčejných činnostech i věcech. A, že tak jako naše, má jistě každá rodina svoji vlastní, prastarou domácí magii, kterou stojí za to uchovat a rozvíjet. Nevyžaduje totiž žádné zvláštní schopnosti, ani složité pomůcky. Budu ráda, když ve vás moje povídání vyvolá vzpomínky na vaše vlastní, možná polozapomenuté rodinné rituály a inspiruje ve vás domácí čarodějku/čaroděje.

Petra Doktorová

Odmalička jsem kromě přírody milovala i pohyb a různé druhy umělecké činnosti, k čemuž jsem měla vlohy i z mé rodiny. V posledních několika letech jsem začala přírodu vnímat vědomě a hluboce a komunikovat s ní. S elementy, Gaiou, říší přírodních bytostí. Odmalička jsem ráda malovala (dodnes si občas nějaký obrázek namaluji), dlouho jsem se věnovala poloprofesionálně tanci, s tatínkem jsem absolvovala i řezbářský kurz a po jeho smrti si schovala jeho dláta, věděla jsem, že na ně jednou dojde.
Na jaře loňského roku, v době všeobecného zastavení jsem je konečně vzala do ruky, a s využitím druidských vzpomínek a kódů, které nesu, začala tvořit ze dřeva a krystalů (které jsou také mojí velkou láskou) hole podobné těm, které druidi používali.
Tvořím intuitivně, na základě komunikace se vznikající bytostí, s podporou minerální říše a říše přírodních bytostí, za dohledu mých průvodců.

Facebook vyřezávané hůlky

Lenka Eywa

Jsem průvodkyní přírodní zahradou.
Ukazuji lidem, jak se skrze péči o půdu na své zahradě znovu spojit s rytmem planety.
Jak se spojit s přirozenými cykly přírody.
Naše vnímání zahrady, přírody a života se změní, když znovu uvidíme půdu jako posvátnou.

Webové stránky

Facebook Život v souladu

Lucie Harnošová

Jsem vděčná maminka dvou dospívajících dcer a spokojená manželka a partnerka. Ráda objevuji nová témata, zkoumám, zkouším a hraji si. Inspiruje mě dětská spontánnost a otevřenost. Miluji dobrodružství, svobodu, dobrou kávu, saunování, kytovce a léčivé ženské sdílení. Jsem tvůrkyní projektu Alchymie ženy, pořádám pobyty pro mámy a dcery, retreaty v zahraničí a online kongresy i kurzy, které pomáhají otvírat oči a milovat život.

Webové stránky

Blanka Javor

Blanka Javor se věnuje oživování a ozeleňování českých pohřebních rituálů. Před šesti lety založila společně s kolegyněmi z Ke kořenům první český přírodní hřbitov Les vzpomínek. Kde se popel zemřelých ukládá ke kořenům stromů. Jedinečné pohřby doprovází nejen v Lese, ale také na jiných neobvyklých místech – v kavárně, na zahradě či třeba na louce. Věří, že i ke smrti je možné přistupovat moudře, otevřeně, kreativně a hravě.

https://kekorenum.cz/
Facebook Ke kořenům

Melanie a Štěpán Matějkovi

Jsme šestičlenná rodina, ve které stojí radost ze života a zdravý životní styl na prvním místě.
Naší vášní jsou divoké byliny a všechny možné způsoby jejich využití. Soustřeďujeme se nejen na detoxikaci organizmu, ale i na psychickou rovnováhu naší a našich dětí.
 V našich online kurzech s vámi sdílíme naše letité zkušenosti s divokými bylinami, detoxikací, fermentací a zdravým stravováním. V roce 2020 jsme pořádali online kongres „Uzdrav se“ s 30 předními českými a německými odborníky v oboru celostního zdraví, kterého se zúčastnilo 10 tisíc diváků, a který inspiroval mnoho lidí k akci směrem ke zdraví.
„Naší vizí je, podpořit vás vzít zdraví a život opět do svých rukou. Tím plně vezmeme i zodpovědnost nejen za náš život, ale i za celou naší planetu!“

www.silaprozivot.com
Facebook Síla pro život

Kateřina Polívková

S přírodou se cítím být propojena celý život, odjakživa ke mně promlouvala a lákala mne svými tajemnými zákoutími. I když moje cesta vedla různými oklikami, tak se vše nějak zvláštně až magicky propojilo, když jsem objevila vykuřování. To už je víc než dvě desetiletí. V posledních několika letech o téhle pradávné a úžasné technice vedu kurzy a workshopy, snažím se lidem pootevírat dveře k vykuřovadlům, jejich používání a přínosech. Vycházím hlavně z vlastních zkušeností a zážitků s energií rostlin. Pracovně mému přístupu říkám „prakticky magický, magicky praktický“. Mám ráda, když to, co se snažím předávat, má nejen hlavu a patu, ale taky kořeny a korunu. Můžeme se potkat naživo po celé republice i v online prostoru, v rámci mých vzdělávacích aktivit nebo také na YouTube kanálu, kde zveřejňuju tématická videa hlavně o vykuřování.

www.dobrevune.cz
https://www.facebook.com/dobrevune
https://www.instagram.com/katerina_polivkova/

 

Dagmar Najmanová

O ochranu přírody se zajímám od dětství, už na I. stupni základní školy jsem organizovala úklid černé skládky u nás v lese a objevila tam i zarostlý rybníček bez vody. A tak začala obnova… Vytrhali jsme trávu a pomocí v té době pro nás velkých kamenů jsme opravili hráz. Přepad jsme vymodelovali do podoby vodopádu tak, aby pod ním vzniklo suché místo, kde by mohl hnízdit skorec vodní. To jsem viděla v přírodovědném dokumentu. Nakonec jsme obnovili i přítok. Zároveň jsem denně chodila kontrolovat, aby voda tekla jak přes „rybníček“, tak v potoce. To vše jsem dělala buď sama nebo s mladšími sourozenci a sousedovic dětmi. Vzniklo tak nádherné místo s průzračnou vodou, vodními rostliny a stromy zrcadlícími se v hladině. Podílela jsem se také na revitalizaci mokřadů v Podještědí. V současné době pracuji v projekční kanceláři Aquaklimax, kde se učím projektovat v programu AutoCad tůně, revitalizace toků a malé vodní nádrže. Dovolenou trávím poslední roky jako dobrovolník v Indonésii, kde pomáhám neziskové organizaci Prales dětem, zabývající se ochranou tamního tropického deštného pralesa a čistící pláže od odpadků v souostroví Pulau Banyak.

www.cmelak.cz
https://www.aquaklimax.cz/o-spolecnosti/

Jana Rosa

Jsem průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, koučka a mentorka a také lektorka práce s pánevním dnem. Žiji a tvořím v magické krajině Bílých Karpat a žítkovských bohyň.

www.pruvodkynezeny.cz
Facebook skupina

Taraka Solei

Taraka Solei alias Alena Orvos je žena, která miluje život. Věnuje se psaní knih, vhledů, jménům duše, fyzioterapii, kineziologii, pořádá rehabilitační, sebe-rozvojové, prožitkové semináře, kurzy Tajemství ženského pánevního dna, které mají za cíl ukazovat cestu a to skrze osobní prožitek naplněný radostí, láskou, vděčností, pokorou, plynutím, v propojení se svou jedinečnou esencí, se svým tělem, emocemi i energiemi i s Matkou Zemí. Formou příběhů i seminářů inspiruje lidi, jak si užít svou životní cestu a žít tak šťastný a naplněný život tady a teď.

www.taraka.cz
Facebook

Lucie Tomková (Čapková)

Je muzikoterapeutka a průvodkyně magickou krajinou zvuku. Svým zpěvem a hudbou v napojení, tvoří léčivé zvukové koupele. Používá hudební nástroje přírodních národů 5 kontinentů.
Jeden z nejstarších nástrojů světa je šamanský buben,který lidi propojuje s vibracemi Matky Země, Vesmíru i podstatou sebe sama. Proto 8 let provází lidi tvořivou dílnou výroby šamanských bubnů s rituály, kde si bubny s vděčností k bytostem přírody vyrobíme a nakonec rituálně oživíme jejich zvuk. Šamanský buben může být pro Vás průvodce, jak navázat hluboké spirituální spojení s přírodou.

www.cestapropojeni.cz
www.luciecapkova.cz