hosté kongresu

Autoři kongresu

Veru v lese

Veronika

Miluji přírodu, les, sbírání bylinek a toulání se po horách. Jsem průvodkyní zejména žen na cestě jejich životem (rodinné konstelace, kineziologie, Soulrealignment, Bachovy esence, aromaterapie). Provázím přechodovými rituály, ženskými kruhy, oslavami kola roku a celkově přírodní spiritualitou. A spolutvořím projekt Spojeni s přírodou.

www.spojenisprirodou.cz
Facebook

Lukáš v lese

Lukáš

Rád tvořím, vyrábím, pracuji se dřevem, hlínou i látkami. Zabývám se přírodní spiritualitou, druidstvím a šamanismem, a také prací s tělem (dech, jóga). Velmi blízké jsou mi koncepty permakultury, přirozenosti a udržitelnosti obecně. Provázím mužskými přechodovými rituály, semináři a kruhy.
A spolutvořím projekt Spojeni s přírodou.

www.spojenisprirodou.cz
Facebook

Cerri Lee (Anglie)

Jsem druidka, výtvarnice a spisovatelka, která se inspiruje a pracuje s magickou silou a krásnou přírody. Má práce je založená na příbězích, mýtech a legendách, které lidé vytvořili, aby pochopili své místo v tomto komplikovaném světě, ve kterém žijeme. Nejvíce se zaměřuji na staré příběhy z Británie, Irska a Evropy.

I am a druid, artist and writer who is inspired by, and works with, the magical power and beauty of nature. My work is based on the stories, myths, legends and magic people have created in order to understand and commune with our home and its place in this complicated multiverse we live in. Mostly I focus on the ancient tales of Britain, Ireland and Europe.

https://cerrilee.com/
https://www.instagram.com/cerrilee/

Damh the bard (Anglie)

Dave Smith (Anglie) je v hudebním a pohanském světě známý pod jménem Damh the Bard. Vydal několik hudebních alb s písněmi inspirovanými keltskými mýty, přírodní spiritualitou, druidstvím a britskou bardskou tradicí. Je také členem anglické druidské organizace OBOD a v roce 2010 byl zvolen do čestné pozice Pendragona – hlavního barda. Dave procestoval celý svět – nejen se svou hudbou, ale také s workshopy a přednáškami o druidství a bardské inspiraci.

Webové stránky

Mary reynolds (Irsko)

Mary je reformovaná, světově uznávaná, krajinná návrhářka, která zahájila svou kariéru na Květinovém veletrhu v Chelsea v roce 2002. Její příběh byl v roce 2016 ztvárněn ve filmu Divoká Zahrada (Dare to be Wild). Mary je autorka, přednášející, občasná televizní moderátorka a zakladatelka celosvětového hnutí „We are the ARK“, rostoucího hnutí, které konečně prakticky posouvá environmentalismus blíže přírodě. Čas, kdy nás zahrady měly těšit svou umělou krásou je pryč. Vše se musí změnit a pokud chceme zachránit planetu, tak musíme začít na těch malých kouscích země, které máme k dispozici. Je čas uchopit jinak svou práci zahradníka, abychom se dostali do vedení v závodu za záchranu naší krásné planety, za záchranu nás samých.

https://marymary.ie/

https://wearetheark.org/

Linda Berger

Jsem žena, manželka i matka, která miluje život a užívání si. Stejně tak moc si užívám objevy v krajině mysli, své i svých klientek.
Jsem plně certifikovaná koučka školy Neuroleadership, NLP Practitioner, Tapping into Wealth a Energetic Breakthrough Method (koučovací výcvik Lenky Lutonské a Sarah Negus).
Pokud se týče nastavení k penězům a prodeji, studovala jsem v kurzech T. Harv Ekera, Johna Assarafa,  C. M. Sheldon, Laury Wright, Margaret M. Lynch a mnoha dalších. Mými mentorkami jsou Lenka Lutonská a Lucie Harnošová. 
Vše, co se učím moc ráda zase svým způsobem předávám dál. Mými kurzy prošlo už více než 10 000 žen.
Vztah penězům a materiálním věcem jsem měla dlouho komplikovaný i s obdobím odmítání, ale o tom vám povím v rozhovoru.
 

www.lindaberger.cz
Facebooková skupina

cikánková jarmila

Přírodní spiritualita je moje duchovní cesta, po které kráčím již více než dvacet let. Domov je pro mě nejdůležitější magické místo na světě. Bezpečné útočiště a zdroj životní energie. S domovem se pojí až téměř nekonečné množství rituálů a magických praktik, které mají společný cíl – posílit jeho pozitivní energii a chránit ty, kteří jsou zde doma. Jsem přesvědčená, že velká kouzla se často skrývají v zdánlivě obyčejných činnostech i věcech. A, že tak jako naše, má jistě každá rodina svoji vlastní, prastarou domácí magii, kterou stojí za to uchovat a rozvíjet. Nevyžaduje totiž žádné zvláštní schopnosti, ani složité pomůcky. Budu ráda, když ve vás moje povídání vyvolá vzpomínky na vaše vlastní, možná polozapomenuté rodinné rituály a inspiruje ve vás domácí čarodějku/čaroděje.

Webové stránky
Facebook Kouzla z nití spletená

Hájková veronika

Jmenuji se Veronika Hájková, jsem lektorka kurzů zdravého stravování a mou vášní a oblastí, na kterou se specializuji je fermentace. Pořádám přednášky, workshopy, živé i online kurzy.
Pomůžu Vám ovládnout principy zdravého a vyváženého vaření a poradím, jak do jídelníčku propašovat luštěniny, obiloviny a kvašené potraviny. Vysvětlím a názorně ukážu, jak funguje vaření postavené na sezónních, lokálních potravinách a jak z nich dostat maximum prospěšných látek. Pomůžu vám najít harmonii, rovnováhu a radost ve vaření.
Se mnou a s respektem k vlastnímu tělu najdeme cesty, jak se vrátit ke své síle. Společně objevíme možnosti, jak žít život plný radosti, energie a vitality. Pojďme společně objevit zdravý a šťavnatý život plný chuťovek.

Webové stránky
Facebook 

harnošová lucie

Jsem vděčná maminka dvou dospívajících dcer a spokojená manželka a partnerka. Ráda objevuji nová témata, zkoumám, zkouším a hraji si. Inspiruje mě dětská spontánnost a otevřenost. Miluji dobrodružství, svobodu, dobrou kávu, saunování, kytovce a léčivé ženské sdílení. Jsem tvůrkyní projektu Alchymie ženy, pořádám pobyty pro mámy a dcery, retreaty v zahraničí a online kongresy i kurzy, které pomáhají otvírat oči a milovat život.

Webové stránky
Facebook

hradilová světluška

Před 15 lety přijela jsem do ČR poprvé. Byla to zem z mých dětských snů. Jsem vdaná s Moravanem, mám 7 děti. Budujeme svůj prostor v Bílých Karpatech. Věnuji se osvětě v oblastí poporodní péče, ženského zdraví a pohody. Přinesla z východu pojem Poporodní zavinování, jako přechodový rituál. A teď je na řadě i další – Dokolébání. Spolu se staršími dcerami vyrábím zavinovací šátky, šíji konopné a lněné oblečení. Umím spoustu tradičních rukodělných řemesel a praktik, včetně předení a tkání, výroby tradičních textilních panenek. Mám úctu k tradicím. Aktuálně připravuji zážitkový tvořivý ženský retreat, oslavu ženství, oslavu bytí. A také kurz přípravy na báječné šestinedělí. Mým bytostným poselstvím je, že být manželkou a matkou je duchovní praxe, příležitost pro růst a rozvoj, nikoliv ztracený čas a oběť. Proto žena nemusí volit, jestli děti, nebo zajímavý život, může být obojí. A život je cestou k objevení sebe sama.

Webové stránky

Junková zuzana

Věnuji se psychoterapii a spiritualitě. V obou oblastech je pro mne zásadní napojení na sebe sama – na to, kým skutečně jsme, co prožíváme či co si přejeme. Ve spiritualitě mne to dovedlo k druidství a šamanismu, především kvůli důrazu na posvátnost Země.
V profesním životě se věnuji především vztahovým tématům, rodině, úzkostem a vysoké citlivosti. Vystudovala jsem systemickou psychoterapii, ale ráda využívám různé prožitkové, na tělo orientované či meditační techniky. Žiji s manželem a dvěma dětmi. Máme domácí komunitní školu a školku, v níž si hodně hrajeme a učíme se všechno možné, třeba jak spolu v klidu vycházet, a kde se my, dospělí, učíme především důvěřovat dětem a jejich vnitřnímu vedení. Také ráda tančím, píšu a pobývám v přírodě.

Webové stránky

Lapčíková barbora

Já jsem. Jsem žena, spokojená partnerka a máma dvou malých skřítků. Věřím, že svět potřebuje více tvůrců a méně obětí (a více objetí :)). Miluji knihy, muzicírování, les, spaní pod širákem, tanec a válení se v trávě nebo u krbu. Mysl mi dokonale zklidní práce na zahradě. Baví mě nořit se do hlubin své duše a svého těla. K tomuto ponoru zvu i další ženy a proto tvořím projekt Měsíční stezka, pořádám ženské kruhy a další akce pro ženy, provázím skupinovými i individuálními rituály. A také pomáhám lidem, aby si vzpomněli, kým doopravdy jsou a začali zářit svou duši do světa.

https://mesicnistezka.cz/
https://www.facebook.com/mesicnistezka

Matějkovi melanie a štěpán

Jsme šestičlenná rodina, ve které stojí radost ze života a zdravý životní styl na prvním místě.

Naší vášní jsou divoké byliny a všechny možné způsoby jejich využití. Soustřeďujeme se nejen na detoxikaci organizmu, ale i na psychickou rovnováhu naší a našich dětí.

Získané zkušenosti s vámi sdílíme na stránkách www.silaprozivot.com a stejnojmenném YouTube kanále. V našich online kurzech s vámi sdílíme naše letité zkušenosti s divokými bylinami, detoxikací, fermentací a zdravým stravováním. Samozřejmě nás najdete také na Facebooku 🙂 V roce 2020 jsme pořádali online kongres „Uzdrav se“ s 30 předními českými a německými odborníky v oboru celostního zdraví, kterého se zúčastnilo 10 tisíc diváků, a který inspiroval mnoho lidí k akci směrem ke zdraví.

„Naší vizí je, podpořit vás vzít zdraví a život opět do svých rukou. Tím plně vezmeme i zodpovědnost nejen za náš zivot, ale i za celou naší planetu!“

Webové stránky
Facebook

polívková kateřina

S přírodou se cítím být propojena celý život, odjakživa ke mně promlouvala a lákala mne svými tajemnými zákoutími. I když moje cesta vedla různými oklikami, tak se vše nějak zvláštně až magicky propojilo, když jsem objevila vykuřování. To už je víc než dvě desetiletí. V posledních několika letech o téhle pradávné a úžasné technice vedu kurzy a workshopy, snažím se lidem pootevírat dveře k vykuřovadlům, jejich používání a přínosech. Vycházím hlavně z vlastních zkušeností a zážitků s energií rostlin. Pracovně mému přístupu říkám „prakticky magický, magicky praktický“. Mám ráda, když to, co se snažím předávat, má nejen hlavu a patu, ale taky kořeny a korunu. Můžeme se potkat naživo po celé republice i v online prostoru, v rámci mých vzdělávacích aktivit nebo také na YouTube kanálu, kde zveřejňuju tématická videa hlavně o vykuřování.

www.dobrevune.cz
https://www.facebook.com/dobrevune
https://www.instagram.com/katerina_polivkova/

 

rosa jana

Jsem průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, koučka a mentorka a také lektorka práce s pánevním dnem. Žiji a tvořím v magické krajině Bílých Karpat a žítkovských bohyň.

www.pruvodkynezeny.cz
Facebook skupina

Smolej Mirek

Mirek Smolej je tvůrce projektu Návrat k přirozenosti, přičemž přirozenost vnímá jako cestu ke zdraví a vnitřní síle. Mirek je certifikovaným instruktorem Lesní mysli, průvodcem dechové techniky SOMA DECH a nadšencem vitarianského životního stylu a vědomého pohybu. Lesní mysl je finský koncept seberozvoje a sebepéče, který je vymyšlený tak, aby maximálně zefektivňoval ozdravné účinky lesa. Jedná se o aplikování jednoduchých cvičení nefyzického charakteru, kterými člověk procvičuje dovednosti mysli vedoucí k životní rovnováze.

Facebook
Instagram
Webové stránky Lesní mysl Šimlová denisa

Jmenuju se Denisa Šimlová. Jsem královna kvašení a vášnivá sběračka jedlých darů přírody. Věřím v opravdové domácí jídlo, přírodní hojnost a malé krůčky k soběstačnosti. Odstěhovali jsme z rodné Prahy do staré roubenky, kde neustále zkoumám, co jedlého a léčivého u nás roste a jak to můžeme tradičními i moderní způsoby zpracovávat. S radostí a nadšením o tom píšu jako Divoženka v kuchyni na sociálních sítích a na www.divozenkavkuchyni.cz. Pořádám živé i on-line kurzy kvašení zeleniny, bylinek a ovoce a jedlé procházky.

Webové stránky
Facebook
Instagram

Štětková kateřina

Tanečnice životem.

Kateřina je žena a matka, tanečnice, choreografka, taneční lektorka, průvodkyně tančírnami intuitivního tance InFlow a přechodovými rituály na míru. V Plzni má už 10 let Prostor Spirála – prostor pro tanec, tělo a duši. Její alter ego DJ Venus tvoří hudební sety pro tančírny i konkrétní události. Svého muže podporuje při provázení šamanskými rituály potní chýše Inipi a Vision Quest – rituál hledání vlastní vize. Kateřina miluje život, rytmus, přírodu a ledovou vodu

www.tanecnicezivotem.cz
www.prostorspirala.cz
Facebook skupina