hosté kongresu

Autoři kongresu

Veru v lese

Veronika

Miluji přírodu, les, sbírání bylinek a toulání se po horách. Jsem průvodkyní zejména žen na cestě jejich životem (rodinné konstelace, kineziologie, Bachovy esence, aromaterapie). Provázím přechodovými rituály, ženskými kruhy, oslavami kola roku a celkově přírodní spiritualitou. A spolutvořím projekt Spojeni s přírodou.

www.spojenisprirodou.cz
Facebook

Lukáš v lese

Lukáš

Rád tvořím, vyrábím, pracuji se dřevem, hlínou i látkami. Zabývám se přírodní spiritualitou, druidstvím a šamanismem, a také prací s tělem (dech, jóga). Velmi blízké jsou mi koncepty permakultury, přirozenosti a udržitelnosti obecně. Provázím mužskými přechodovými rituály, semináři a kruhy.
A spolutvořím projekt Spojeni s přírodou.

www.spojenisprirodou.cz
Facebook

Cerri Lee (Anglie)

Jsem druidka, výtvarnice a spisovatelka, která se inspiruje a pracuje s magickou silou a krásnou přírody. Má práce je založená na příbězích, mýtech a legendách, které lidé vytvořili, aby pochopili své místo v tomto komplikovaném světě, ve kterém žijeme. Nejvíce se zaměřuji na staré příběhy z Británie, Irska a Evropy.

I am a druid, artist and writer who is inspired by, and works with, the magical power and beauty of nature. My work is based on the stories, myths, legends and magic people have created in order to understand and commune with our home and its place in this complicated multiverse we live in. Mostly I focus on the ancient tales of Britain, Ireland and Europe.

https://cerrilee.com/
https://www.instagram.com/cerrilee/

Damh the bard (Anglie)

Dave Smith (Anglie) je v hudebním a pohanském světě známý pod jménem Damh the Bard. Vydal několik hudebních alb s písněmi inspirovanými keltskými mýty, přírodní spiritualitou, druidstvím a britskou bardskou tradicí. Je také členem anglické druidské organizace OBOD a v roce 2010 byl zvolen do čestné pozice Pendragona – hlavního barda. Dave procestoval celý svět – nejen se svou hudbou, ale také s workshopy a přednáškami o druidství a bardské inspiraci.

Webové stránky

Elen Lassair (Německo)

Elen Lassair (Elen Adair) praktikuje novo-pohanství už více než dvacet let a vede portál Sternenkreis.de. Začínala eklektickou wiccou, prošla výcvikem u Servants of the Light a mnoho let tam dělala mentora. Svůj spirituální domov našla v druidství, a je členem druidské organizace Ár nDraíocht Féin: A Druid Fellowship (ADF). Od roku 2013 je na pozici Evropského koordinátora ADF pro Evropu. V roce 2017 byla vysvěcena prvním knězem ADF v Evropě. Ve své spiritualitě i ve své práci a každodenním životě se věnuje všímavosti (mindfulness).

https://sternenkreis.de/

Riitta Wahlström (Finsko)

Jsem zarytý milovník přírody. Svou práci jsem začala studiem a výzkumy na univerzitě Jyväskylä. Mé hlavní téma bylo environmentální vzdělávání. Jako psycholožce mi Ekopsychologie přijde jako moderní způsob jak vnímat náš vztah k přírodě a základ environmentální odpovědnosti. Vytvořila jsem metodu výcviku učitelů, terapeutů a dalších profesionálů jak mohou inspirovat své klienty k nacházení léčení pobytem v přírodě a navazováním vztahů se stromy, kameny, vodou apod. svým vlastním a kreativním způsobem. Během patnácti let jsem vytvořila vice než sto různých technik. Nyní na svých kurzech učím terapeuty jak používat ekoterapeutické techniky se svými klienty. Napsala jsem knihu Wellness by Loving Nature (Zdraví skrze lásku k přírodě), která obsahuje 60 technik.

www.elisanet.fi/taiga

Sigrid Massenbauer (Rakousko)

Siggy Massenbauer pochází z Vídně, kde stále žije. Dva roky strávila v Irsku kde začala objevovat svou spiritualitu a propojovat se s harfou, nástrojem, o kterém snila už od dětství. Hraní na harfu je pro Siggy způsob, jak se napojit na duchovní svět, podobně, jako to jiní dělají pomocí bubnu. Miluje pobyt v přírodě, zpívání a hraní na harfu v napojení na přírodu. Ráda zpívá léčivé písně pro místa i lidi a vyrábí léčivé zdobené svíčky. Už mnoho let je členem anglické druidské organizace OBOD a skupiny Danu Grove ve Vídni. V civilním životě pracuje jako turistický průvodce. Tato práce ji velmi naplňuje a je pro ni ztělesněním živého bardství. Když to jde, ráda při své práci kombinuje vyprávění příběhů s hraním na harfu.

Facebook Danu Grove

Tereza Bošková

Jsem propagátorka návratu posvátnosti do běžného života a jemnosti do ženských rolí. Jsem autorkou projektu Budování domácího chrámu skrze práci s přirozenou energií prostoru, Feng-shui a rituálů. Miluji propojení s přírodou, které nám poskytuje cyklická Luna. Jsem manželka a maminka dvou bytostí, objevitelka smyslnosti skrze břišní tanec a tvůrkyně online prostoru pro ženy, kde se mohou inspirovat, vzdělávat a sdílet v bezpečném kruhu.

Webové stránky
Facebook

Brennear

Brennear se věnuje přirozené komunikaci s koňmi, nebo jak sama říká, dělá překladatelku z jazyka koní do jazyka lidí a nazpět. Žije na Šumavě s více jak dvaceti koňmi, o které pečuje co nejvíce v souladu s jejich přirozeností. To jí vede i k práci s krajinou, ekologii, udržitelnosti a dalším věcem, které s koňmi na první pohled nesouvisí. Také působí v Českém bezudidlovém spolku, kde vede dovednostní disciplíny, věnuje se skijöringu a pomáhá zachraňovat a rehabilitovat týrané a zanedbané koně. Se svými koňmi dělá také rekonstrukci života dávných Keltů a na keltských slavnostech po celé republice dělá představení a ukázky bojového výcviku koní.

Webové stránky
Facebook

Jarmila Cikánková

Přírodní spiritualita je moje duchovní cesta, po které kráčím již více než dvacet let. Domov je pro mě nejdůležitější magické místo na světě. Bezpečné útočiště a zdroj životní energie. S domovem se pojí až téměř nekonečné množství rituálů a magických praktik, které mají společný cíl – posílit jeho pozitivní energii a chránit ty, kteří jsou zde doma. Jsem přesvědčená, že velká kouzla se často skrývají v zdánlivě obyčejných činnostech i věcech. A, že tak jako naše, má jistě každá rodina svoji vlastní, prastarou domácí magii, kterou stojí za to uchovat a rozvíjet. Nevyžaduje totiž žádné zvláštní schopnosti, ani složité pomůcky. Budu ráda, když ve vás moje povídání vyvolá vzpomínky na vaše vlastní, možná polozapomenuté rodinné rituály a inspiruje ve vás domácí čarodějku/čaroděje.

Webové stránky
Facebook Kouzla z nití spletená

Lenka Havlíková

Jsem terapeutka, psycholožka. Tvůrkyně macramé šperků, kurzu pro prohloubení vztahů s krystaly. Matka. Mezi mé nejstarší zájmy patří právě minerály, seberozvoj a čajový obřad. Vnímám, že vztahy, mezilidské i s kameny, si zaslouží více respektu a méně používání.

Facebook Macramé čajenka
Webová stránka
Webová stránka šperky

Lucie Harnošová

Jsem vděčná maminka dvou dospívajících dcer a spokojená manželka a partnerka. Ráda objevuji nová témata, zkoumám, zkouším a hraji si. Inspiruje mě dětská spontánnost a otevřenost. Miluji dobrodružství, svobodu, dobrou kávu, saunování, kytovce a léčivé ženské sdílení. Jsem tvůrkyní projektu Alchymie ženy, pořádám pobyty pro mámy a dcery, retreaty v zahraničí a online kongresy i kurzy, které pomáhají otvírat oči a milovat život.

Webové stránky

Blanka Javor

Blanka Javor se věnuje oživování a ozeleňování českých pohřebních rituálů. Před šesti lety založila společně s kolegyněmi z Ke kořenům první český přírodní hřbitov Les vzpomínek. Kde se popel zemřelých ukládá ke kořenům stromů. Jedinečné pohřby doprovází nejen v Lese, ale také na jiných neobvyklých místech – v kavárně, na zahradě či třeba na louce. Věří, že i ke smrti je možné přistupovat moudře, otevřeně, kreativně a hravě.

https://kekorenum.cz/
Facebook Ke kořenům

Barbora Lapčíková

Já jsem. Jsem žena, spokojená partnerka a máma dvou malých skřítků. Věřím, že svět potřebuje více tvůrců a méně obětí (a více objetí :)). Miluji knihy, muzicírování, les, spaní pod širákem, tanec a válení se v trávě nebo u krbu. Mysl mi dokonale zklidní práce na zahradě. Baví mě nořit se do hlubin své duše a svého těla. K tomuto ponoru zvu i další ženy a proto tvořím projekt Měsíční stezka, pořádám ženské kruhy a další akce pro ženy, provázím skupinovými i individuálními rituály. A také pomáhám lidem, aby si vzpomněli, kým doopravdy jsou a začali zářit svou duši do světa.

https://mesicnistezka.cz/
https://www.facebook.com/mesicnistezka

 

Jiří Malík

Jiří Malík je autorem konceptu globálního hnutí Rodina Matky Země, jehož cílem je přechod lidstva na udržitelnou ekologickou stopu. Je ekologem, vodařem, expertem odpadového hospodářství,  geodetem, filmařem, fotografem, vegetariánem, vlastníkem lesa, horolezcem s řadou prvovýstupů na pískovcích Broumovska. Ve službách státní ochrany přírody strávil 20 let na Správě CHKO Broumovsko. A nyní je předsedou spolku Živá voda.

https://zvivoda.biz/
Facebook Živá voda

Michaela Petersen

„Cesta je život a život je cesta“. Motto, které rozeznívá moje srdce. Do bodu, kde se nacházím ve svém životě právě teď, jsem ušla dlouhou cestu. Co mě formovalo především? Dávná vášeň pro pohyb a tanec, jenž nakonec vyústila ve více než dvacetiletou praxi s vedením kurzů tance a zdravého pohybu pro ženy, muže i děti. Zároveň s tím jsem hluboce rozvinula a zdokonalila své umění neverbální komunikace. Posléze se veškeré moje schopnosti, dovednosti a um prolnuly se zkušenostmi nasbíranými během cest po světě a s moudrostí původních národů, která mě velmi ovlivnila. Vše do sebe zapadlo naprosto přirozeně, spojilo se v jeden silný proud a vytvořilo pevný základ pro mé skutečné poslání – schopnost být průvodkyní druhým na jejich Cestě.

https://www.nusta.cz/
Facebook

Kateřina Polívková

S přírodou se cítím být propojena celý život, odjakživa ke mně promlouvala a lákala mne svými tajemnými zákoutími. I když moje cesta vedla různými oklikami, tak se vše nějak zvláštně až magicky propojilo, když jsem objevila vykuřování. To už je víc než dvě desetiletí. V posledních několika letech o téhle pradávné a úžasné technice vedu kurzy a workshopy, snažím se lidem pootevírat dveře k vykuřovadlům, jejich používání a přínosech. Vycházím hlavně z vlastních zkušeností a zážitků s energií rostlin. Pracovně mému přístupu říkám „prakticky magický, magicky praktický“. Mám ráda, když to, co se snažím předávat, má nejen hlavu a patu, ale taky kořeny a korunu. Můžeme se potkat naživo po celé republice i v online prostoru, v rámci mých vzdělávacích aktivit nebo také na YouTube kanálu, kde zveřejňuju tématická videa hlavně o vykuřování.

www.dobrevune.cz
https://www.facebook.com/dobrevune
https://www.instagram.com/katerina_polivkova/

 

Jana Rosa

Jsem průvodkyní rituály, ženskými kruhy a seberozvojovými semináři, koučka a mentorka a také lektorka práce s pánevním dnem. Žiji a tvořím v magické krajině Bílých Karpat a žítkovských bohyň.

www.pruvodkynezeny.cz
Facebook skupina